Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > CEV Cup M: Złoty set szczęśliwy dla Knack Roeselare

CEV Cup M: Złoty set szczęśliwy dla Knack Roeselare

Siatkarze Knack Roeselare zagrają w finale Pucharu CEV. W rewanżowym meczu półfinałowym z Volley Piacenza przegrali co prawda 0:3, ale wykorzystali swoją szansę w złotym secie. W nim postawili kropkę nad i, pokonując włoski zespół 15:12. W finałowej batalii rywalem belgijskiego klubu będzie inna ekipa z Italii, Valsa Group Modena.

Spotkanie rozpoczęło się od wymiany ciosów. Zespoły co chwilę zmieniały się na prowadzeniu, dopiero przy wyniku po 4 inicjatywę zaczęli przejmować gospodarze. Volley Piacenza najpierw zbudował czteropunktową przewagę (12:8), a następnie miał już sześć oczek nadwyżki (21:15) i pewnie zmierzał do zwycięstwa w secie. Siatkarze Knack Roeselare nie sprawili już niespodzianki i zdecydowanie ulegli rywalom 17:25.

W drugiej partii od początku inicjatywa należała do miejscowych. Szybko zaczęli oni budować przewagę i wyszli na znaczne prowadzenie (10:4). Niebawem wzrosło ono aż do siedmiu oczek. Mimo że rywale zdołali nieco zniwelować tę stratę (9:13), nie wybili włoskiego zespołu z rytmu. Ten po chwilowym przestoju ponownie włączył piąty bieg i odskoczył, tym razem na osiem punktów (18:10). Podopieczni Massimo Bottiego pewnie wygrali seta 25:19.

Trzecią odsłonę lepiej rozpoczęli przyjezdni. Już po kilku pierwszych akcjach prowadzili 5:2. Gracze Piacenzy stopniowo odrabiali jednak straty i wkrótce był remis po 10. Od tego momentu zespoły co chwila zmieniały się na minimalnym prowadzeniu, choć nieznaczną przewagę częściej mieli w tej sytuacji gospodarze. Dopiero w samej końcówce zaznaczyła się ona wyraźniej, a włoska ekipa triumfowała 25:21.

O zwycięzcy rywalizacji decydował zatem złoty set. Udanie rozpoczął się on dla gospodarzy, którzy szybko odskoczyli na trzy oczka (6:3). Nie zdołali jednak utrzymać przewagi i wkrótce ekipa z Roeselare doprowadziła do wyrównania (6:6), a następnie wyszła na prowadzenie 10:8. Nie oddała go już do końca, wygrywając 15:12 i meldując się tym samym w finale Pucharu CEV.

Volley Piacenza – Knack Roeselare 3:0
(25:17, 25:19, 25:21, 12:15)
Złoty set: 12:15