Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > CEV Cup K: Savino Del Bene z dużą zaliczką przed rewanżem

CEV Cup K: Savino Del Bene z dużą zaliczką przed rewanżem

W półfinale CEV Cup siatkarek krok ku finałowi zrobiły zawodniczki Savino Del Bene Scandicci. Włoski zespół pokonał 3:0 turecką ekipę THY Stambuł. Liderką zespołu ze Scandicci była Jekaterina Antropowa, która wywalczyła 18 punktów.

Pierwszego seta bardzo dobrze rozpoczęły zawodniczki z Turcji, które wyszły na prowadzenie 8:4, a w połowie partii prowadziły już sześcioma „oczkami” (16:10). Z biegiem czasu jednak gospodynie odrabiały straty, aż doprowadziły do walki na przewagi. W najważniejszych momentach seta włoski zespół zachował więcej zimnej krwi i zwyciężył 27:25.

To zwycięstwo zdecydowanie dodało wiatru w żagle gospodyniom. W drugiej partii bowiem rozpoczęły od minimalnego prowadzenia, aby bardzo szybko osiągnąć wysoką przewagę. Pod koniec seta urosło ono aż do 12 punktów (21:9), a ostatecznie włoska drużyna wygrała do 12. W trzeciej odsłonie turecki zespół próbował się bardziej postawić, jednak od początku seta tracił do rywalek kilka punktów.  Ostatecznie partia numer trzy zakończyła się wynikiem 25:18 dla gospodyń, które wygrały cały mecz 3:0.

Liderką zespołu ze Scandicci była Jekaterina Antropowa, która wywalczyła 18 punktów, a 11 „oczek” dołożyła Ting Zhu. W drużynie THY 12 punktów wywalczyła Madison Kingdon, a 10 Kiera Van Ryk.

Savino Del Bene Scandicci (ITA) – THY Stambuł (TUR) 3:0
(27:25, 25:12, 25:18)