Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > CEV Cup K: CS Volei Alba Blaj bliżej gry w finale

CEV Cup K: CS Volei Alba Blaj bliżej gry w finale

Znakomicie rywalizację rumuńskich zespołów w półfinale CEV Cup siatkarek rozpoczęły zawodniczki CS Volei Alby Blaj. W pierwszym starciu z CSM Targoviste pokonały rywalki bez starty seta. Spotkanie było dość jednostronne. Gospodynie spotkania na dłuższą metę nie były w stanie zagrozić przyjezdnym, które są w komfortowej sytuacji przed rewanżem.

Początek spotkania był wyrównany. Do wyniku po 7 gra toczyła się bowiem punkt za punkt. Wtedy na trzy oczka odskoczyły siatkarki CS Volei Alby Blaj (10:7) i z każdą kolejną akcją spisywały się coraz lepiej. Zawodniczki CSM Targoviste nie potrafiły znaleźć sposobu na rywalki, które wkrótce wygrywały różnicą aż ośmiu oczek (19:11) i pewnie zmierzały do zwycięstwa w tej odsłonie. Ostatecznie triumfowały 25:15.

Rozpędzone podopieczne Stevana Ljubicicia dobrze otworzyły też kolejną partię (3:0). W pewnym momencie ich przewaga stopniała do punktu (4:5), ale szybko opanowały sytuację i wkrótce znów wyraźnie prowadziły (9:5). Siatkarki Targoviste i tym razem nie odpuściły. Zbliżyły się na 9:10, a gra na moment się wyrównała. Dopiero przy stanie 13:14 odskakiwać ponownie zaczęły przyjezdne. Stopniowo wypracowały sobie siedmiopunktową nadwyżkę (23:16) i stało się jasne, że drugi set też zapiszą na swoim koncie. Wygrały go 25:18.

Trzecia partia, tak jak dwie poprzednie, początkowo była wyrównana. W pewnym momencie na dwupunktowe prowadzenie wyszły siatkarki z Blaju (6:4). Po krótkiej wyrównanej walce dołożyły do wyniku jeszcze dwa oczka (14:10). Gdy wydawało się, że wzorem poprzednich setów pewnie będą już zmierzać do jego zakończenia i całego spotkania, CSM Targoviste zaczął odrabiać straty i doprowadził do remisu 15:15. Ostatnia część tej partii była zaciętą wymianą ciosów. Dopiero w końcówce nieznacznie inicjatywę  znów przejęły zawodniczki CS Volei i triumfowały ostatecznie 25:22.

CSM Targoviste – CS Volei Alba Blaj 0:3
(15:25, 18:25, 22:25)