Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > CEV chce przeprowadzić młodzieżowe mistrzostwa Europy

CEV chce przeprowadzić młodzieżowe mistrzostwa Europy

fot. fivb-org

Pandemia koronawirusa wpłynęła na kalendarz imprez sportowych na całym świecie. Jednak włoskie media donoszą, że Europejska Konfederacja Siatkówki (CEV) liczy na rozegranie późnym latem mistrzostw Europy w kategoriach młodzieżowych, czyli aż czterech turniejów.

Koronawirus spowodował, że w sezonie 2019/2020 nie udało się dokończyć rozgrywek ligowych w wielu krajach, nie wyłoniono również triumfatorów europejskich pucharów. Odwołana została Liga Narodów, a igrzyska olimpijskie w Tokio zostały przeniesione na kolejny rok. Reprezentacje seniorskie nie będą miały żadnych ważnych imprez w tym roku, ale Europejska Konfederacja Siatkówki liczy na ustabilizowanie sytuacji związanej z pandemią i rozegranie późnym latem mistrzostw Europy w kategoriach młodzieżowych.Obecnie w wielu europejskich krajach sytuacja związana z korona wirusem zaczyna powoli się stabilizować, a to daje nadzieję na powrót do treningów i sportowej rywalizacji. CEV chce, aby późnym latem (na przełomie sierpnia i września) zostały rozegrane czempionaty Starego Kontynentu w poszczególnych kategoriach młodzieżowych, a na ten rok przewidziano aż cztery takie turnieje. Jeśli sytuacja epidemiczna pozwoli, to w planach są:

  • mistrzostwa Europy mężczyzn U20 w dniach 28 sierpnia – 5 września w brnie (Czechy)
  • mistrzostwa Europy kobiet U19 w dniach 22 – 30 sierpnia w Osijek (Chorwacja) i Zenicy (Bośnia i Hercegowina)
  • mistrzostwa Europy mężczyzn U18, które zostały przełożone na przełom sierpnia i września w Lecce (Włochy) i Kartenissi (Grecja)
  • mistrzostwa Europy kobiet U17, które zostały przełożone na przełom sierpnia i września w Podgoricy (Czarnogóra)

źródło: inf. własna, volleyball.it

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved