Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > CEV chce przeprowadzić młodzieżowe mistrzostwa Europy

CEV chce przeprowadzić młodzieżowe mistrzostwa Europy

fot. fivb-org

Pandemia koronawirusa wpłynęła na kalendarz imprez sportowych na całym świecie. Jednak włoskie media donoszą, że Europejska Konfederacja Siatkówki (CEV) liczy na rozegranie późnym latem mistrzostw Europy w kategoriach młodzieżowych, czyli aż czterech turniejów.

Koronawirus spowodował, że w sezonie 2019/2020 nie udało się dokończyć rozgrywek ligowych w wielu krajach, nie wyłoniono również triumfatorów europejskich pucharów. Odwołana została Liga Narodów, a igrzyska olimpijskie w Tokio zostały przeniesione na kolejny rok. Reprezentacje seniorskie nie będą miały żadnych ważnych imprez w tym roku, ale Europejska Konfederacja Siatkówki liczy na ustabilizowanie sytuacji związanej z pandemią i rozegranie późnym latem mistrzostw Europy w kategoriach młodzieżowych.Obecnie w wielu europejskich krajach sytuacja związana z korona wirusem zaczyna powoli się stabilizować, a to daje nadzieję na powrót do treningów i sportowej rywalizacji. CEV chce, aby późnym latem (na przełomie sierpnia i września) zostały rozegrane czempionaty Starego Kontynentu w poszczególnych kategoriach młodzieżowych, a na ten rok przewidziano aż cztery takie turnieje. Jeśli sytuacja epidemiczna pozwoli, to w planach są:

  • mistrzostwa Europy mężczyzn U20 w dniach 28 sierpnia – 5 września w brnie (Czechy)
  • mistrzostwa Europy kobiet U19 w dniach 22 – 30 sierpnia w Osijek (Chorwacja) i Zenicy (Bośnia i Hercegowina)
  • mistrzostwa Europy mężczyzn U18, które zostały przełożone na przełom sierpnia i września w Lecce (Włochy) i Kartenissi (Grecja)
  • mistrzostwa Europy kobiet U17, które zostały przełożone na przełom sierpnia i września w Podgoricy (Czarnogóra)

źródło: inf. własna, volleyball.it

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę