Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PL: Cenne zwycięstwo radomian. Ślepsk Malow Suwałki bez punktów

PL: Cenne zwycięstwo radomian. Ślepsk Malow Suwałki bez punktów

Siatkarze Cerrad Enea Czarni Radom odnieśli niezwykle ważne zwycięstwo. We własnej hali szesnasty zespół PlusLigi pokonał Ślepsk Malow Suwałki. Emocji nie brakowało, choć w czwartym secie to radomianie szybko zbudowali prowadzenie i utrzymywali wysoką skuteczność w ofensywie.

udana pogoń radomian

Mecz rozpoczął się od wymiany ciosów między zespołami (3:3). Mocnym atakiem popisał się Gallego (6:4). Natomiast z drugiej strony siatki ręki nie zwalniał Gomułka i kilka chwil później na tablicy wyników pojawił się remis (9:9). Suwałczanie zatrzymali atak Wiktora Rajsnera, co skutkowało czasem dla gospodarzy (12:9). Po powrocie na plac gry kontratak skończył Rafał Buszek (12:12). Po raz kolejny drużyny grały punkt za punkt, a Todorović zatrzymał atak Sterna (15:15). W końcówce inicjatywę przejęli zawodnicy Enea Czarnych Radom, a sytuacyjną piłkę wykorzystał Wiktor Rajsner (22:20). Techniczne ataki Formeli i dobry blok radomian spowodował, że kilka chwil później gospodarze mieli piłkę setową. Premierową odsłonę skończył Bartosz Gomułka.

wyrównany bój

Ponownie nie brakowało emocji już od pierwszych piłek. Raz po raz na prawym skrzydle meldowali się Bartosz Filipiak i Bartosz Gomułka (5:5). Jedną z dłuższych wymian na korzyść swojej drużyny rozstrzygnął Rafał Buszek (10:8). Suwałczanie zaczęli dobrze zagrywać, co przeniosło się na grę blokiem oraz kolejne kontrataki (13:11). Dobry fragment przyjezdnych przerwał Formela (12:13), a błąd przekroczenia linii trzeciego metra w wykonaniu Filipiaka wyrównał wynik (13:13). Wyższość bloku rywali musiał uznać Rafał Buszek (17:15). Asa serwisowego posłał Bartosz Gomułka, a o czas poprosił Dominik Kwapisiewcz (18:18). W końcówce ręce rywali w kontrataku obijał Stern (21:19). Suwałczanie utrzymywali zaliczkę, a ostatecznie drugą odsłonę zakończył błąd Bartosza Gomułki (25:23).

radomska obrona

Trzecia odsłona lepiej rozpoczęła się dla zawodników z Podlasia. Po ataku Bartosza Firszta o czas poprosił szkoleniowiec gospodarzy (5:1). Po wznowieniu gry serię rywali przerwał Rafał Buszek (2:5), a wyższość radomskiego bloku musiał uznać Filipiak (5:6). Skutecznie piłkę pomiędzy blok a siatkę wpychał Formela (8:7). Czas wykorzystał trener Kwapisiewicz, jednak po powrocie na boisko przewaga gospodarzy tylko rosła (11:7). Taki bieg wydarzeń wymusił kolejną przerwę dla suwałczan. Serię radomskiej drużyny przerwał mocny atak w wykonaniu Bartosza Filipiaka (8:11). W kolejnych fragmentach radomianie utrzymywali prowadzenie, choć gra toczyła się cios za cios. W końcówce gospodarze dobrze zagrali w obronie, co pozwalało na wyprowadzanie kolejnych kontrataków. Dodatkowo zatrzymany został Stern (22:16),  a kilka chwil później radomianie zatrzymali także Filipiaka (23:17). Punktową zagrywkę posłał jeszcze Bartosz Filipiak (20:24), lecz w kolejnej akcji seta zakończył mocnym atakiem z prawego skrzydła Bartosz Gomułka (25:20).

Od mocnego ataku z lewej flanki seta rozpoczął Bartosz Firszt (1:0), jednak kolejne błędy suwałczan dały prowadzenie gospodarzom (5:3). Kolejne akcje kończył Rafał Buszek, natomiast podopieczni Dominika Kwapisiewicza popełniali proste błędy i nie kończyli swoich akcji (8:3). Serię rywali przerwał wprowadzony na boisko Ernest Kaciczak (4:9). Proste błędy suwałczan i wysoka skuteczność radomian spowodowała, że przewaga gospodarzy utrzymywała się, a raz po raz punktował Bartosz Gomułka (16:11). Taki stan rzeczy utrzymywał się w kolejnych fragmentach, choć po ataku Kaciczaka o czas poprosił trener radomian (19:15). W końcówce Filipiak Macyra próbowali poderwać jeszcze swój zespół do walki, lecz na niewiele się to zdało. Nie do zatrzymania był Bartosz Gomułka, a mecz zakończył punktowy  blok radomian, którzy zatrzymali atak Stajera (25:20)

MVP: Bartosz Gomułka

Enea Czarni Radom – Ślepsk Malow Suwałki 3:1
(22:25, 23:25, 25:20, 25:20)