Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Osłabienie rywala Jastrzębskiego Węgla w LM. Rozgrywający przenosi się do Chin

Osłabienie rywala Jastrzębskiego Węgla w LM. Rozgrywający przenosi się do Chin

fot. Klaudia Piwowarczyk

Guaguas Las Palmas to aktualny mistrz Hiszpanii. W swoich szeregach ma kilku doświadczonych zawodników, w tym takich z przeszłością w PlusLidze. Jednym z nich był Maximilano Cavanna. Roszady na początku sezonu sprawiły, że nie zagościł jednak na długo w hiszpańskim klubie i przeniesie się do ligi chińskiej.

 

Z HISZPANII DO CHIN

Zespół z Las Palmas to pierwszy rywal Jastrzębskiego Węgla w rozgrywkach Ligi Mistrzów. W 1. kolejce mistrzowie Polski podejmą mistrzów Hiszpanii. Wszystko wskazuje na to, że zespół jeszcze przed środowym starciem mocno się osłabi. Na ofertę z Chin zdecydował się bowiem Maximilano Cavanna.

Argentyński rozgrywający do zespołu z Las Palmas dołączył przed rozpoczęciem tego sezonu. Ze względu na to, że w ostatniej chwili z transferu do Chin zrezygnował Taylor Averill, w ekipie z Szanghaju zrobiło się miejsce dla kolejnego obcokrajowca.

Averill będzie nowym środkowym Projektu Warszawa, natomiast doświadczony argentyński rozgrywający dołączy do Michała Kubiaka i Aleksandara Atanasijevicia, którzy rozpoczęli swoją chińską przygodę.

 

Osłabienie

Guagas Las Palmas próżno szukać w gronie faworytów do awansu z fazy grupowej Ligi Mistrzów. Tymi w grupie D są zdecydowanie gracze Jastrzębskiego Węgla. Pojedynek między tymi drużynami już w najbliższą środę. Pomimo tego, że mistrzowie Hiszpanii nie należą do tuzów europejskiej siatkówki, to w ich zespole nie brakuje doświadczonych zawodników. W tym takich, których powinni pamiętać kibice PlusLigi.

Na środku siatki występuje bowiem Graham Vigrass, a odejście Cavanny oznacza, że grę będzie prowadził były rozgrywający AZS-u Częstochowa, Miguel Angel De Amo. W składzie ekipy z Hiszpanii jest również doświadczony argentyński przyjmujący – Nicolas Bruno.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2023-11-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2023 Strefa Siatkówki All rights reserved