Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Były przyjmujący Jastrzębskiego Węgla zagra we Włoszech

Były przyjmujący Jastrzębskiego Węgla zagra we Włoszech

fot. Klaudia Piwowarczyk

Tonno Callipo Vibo Valentia ma nowego gracza, który ma pomóc klubowi w osiągnięciu dobrych wyników  w lidze. To dobrze znany w Polsce Julien Lyneel, który przyjechał do Włoch kilka dni temu, aby zacząć zapoznawać się z grupą Giallorossi prowadzoną przez Davide Saitta. W latach 2018-2020 Lyneel występował w Jastrzębskim Węglu.

Dla reprezentanta Francji liga włoska nie jest zupełną nowością. W sezonie 2016/17 grał już w zespole z Ravenny. W nowym zespole Lyneel powinien być ciekawym wzmocnieniem, Francuz dysponuje bowiem zarówno dobrym przyjęciem, jak i atakiem.– Bardzo się cieszę, że tu jestem. Powrót do ligi włoskiej był myślą, która od jakiegoś czasu kręciła się po mojej głowie. Jak wiadomo, Serie A należy do najlepszych na świecie. W każdy weekend czekają nas ciężkie mecze i ekscytujące wyzwania. Z osobistego punktu widzenia, po spędzeniu prawie ośmiu miesięcy bez gry w siatkówkę, nie mogę się doczekać powrotu do dobrej kondycji fizycznej oraz do emocji na boisku. Moim zamiarem jest jak największa pomoc zespołowi w osiągnięciu doskonałych wyników  – skomentował swój transfer Lyneel.

Lyneel również wypowiada się na temat swojej nowej drużyny. – Zespół zaczął dobrze, jest tu duży potencjał i fajna mieszanką młodych oraz doświadczonych zawodników. Młodsi zawodnicy mają dużo energii i są bardzo zmotywowani, a jest to niezbędne, aby wykorzystać cały nasz potencjał. Musimy nadal walczyć do ostatniego punktu. Ze swojej strony wniosę dużo zaangażowania, a także swoją osobowość.

 

źródło: inf. własna, volleytonnocallipo.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-10-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved