Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Była zawodniczka Volley’a zagra w lidze węgierskiej

Była zawodniczka Volley’a zagra w lidze węgierskiej

fot. Łukasz Krzywański

Nina Kocić, była atakująca #VolleyWrocław, po rozstaniu z polskim klubem wróciła do Serbii, gdzie reprezentowała ŽOK Spartak. Jej zespół zajął w minionym sezonie 6. miejsce w serbskiej ekstraklasie. Kocić postanowiła w kolejnym sezonie ponownie udać się poza granice swojego kraju. Jej nową drużyną będzie węgierski Fatum Nyíregyháza.

Dla Niny Kocić klub z Węgier będzie czwartym zagranicznym w karierze. Poza Serbią atakująca grała we francuskim Nancy, z którym w sezonie 2017/18 zajęła dziesiąte miejsce w lidze. Następnie Kocić przeniosła się do Rumunii, gdzie przez trzy lata reprezentowała CSM Lugoj – drużynę ze środka tabeli ligi tego kraju.Z rumuńskim klubem siatkarka dwukrotnie występowała w Pucharze Challenge. W listopadzie 2021 roku dołączyła do #VolleyWrocław. O miejsce w pierwszej szóstce najczęściej walczyła z Aleksandrą Gromadowską, chociaż ta druga często grała w formacji przyjęcia, otwierając tym samym szansę gry Kocić w wielu meczach.

Teraz Nina Kocić spróbuje swoich sił w lidze węgierskiej. – Jestem szczęśliwa, że zostałam zawodniczką Fatum Nyíregyháza. Mam wobec siebie i drużyny bardzo duże oczekiwania. Chcę, abyśmy wspólnie dobrze zaprezentowali się na arenie krajowej i międzynarodowej – powiedziała zawodniczka po podpisaniu kontraktu.

W sezonie 2022/2023 Fatum Nyíregyháza zajął 4. miejsce w węgierskiej ekstraklasie. Zespół Występował również w Pucharze Challenge.

 

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2023-05-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2023 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę