Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Była siatkarka Wisły Warszawa w kolejnym klubie z problemami

Była siatkarka Wisły Warszawa w kolejnym klubie z problemami

fot. Łukasz Krzywański

Brazylijka, która w poprzednim sezonie broniła, choć tylko przez chwilę, barw Wisły Warszawa znalazła nowego pracodawcę. Nikolle Del Rio zagra w Serie A2, gdzie będzie reprezentować Casertę… klub, który również miał problemy i niewiele zabrakło, aby został zdegradowany dyscyplinarnie.

O problemach Wisły Warszawa szeroko pisaliśmy w trakcie poprzedniego sezonu. Stołeczny klub miał spore problemy, które wynikały z zakazu gry zagranicznych zawodniczek. Jedną z nich była Nikolle Del Rio. Brazylijka wystąpiła w zaledwie trzech meczach. W sumie na parkietach wtedy jeszcze Ligi Siatkówki Kobiet zdobyła 30 punktów. Ostatecznie w przedwcześnie zakończonych rozgrywkach Wisła Warszawa zajęła ostatnie miejsce i ma zagrać w I lidze, choć nie wiadomo czy przystąpi do rywalizacji. Więcej tutajNie miała jednak okazji pokazać pełni swoich możliwości, bowiem na Wisłę Warszawa został nałożony zakaz gry zagranicznych siatkarek. Wszystko przez nierozwiązaną kwestię kontraktu z jedną z byłych zawodniczek. W trakcie sezonu siatkarkom Wisły zaproponowano zmianę warunków kontraktów, na co nie przystała między innymi Brazylijka i tak oto zakończyła swoją karierę w barwach stołecznego klubu.

W trakcie rozgrywek została więc zmuszona szukać nowego klubu, a wybór padł na dość egzotyczny Club Sportif Sfaxien, który występuje w lidze tunezyjskiej. Z tym zespołem zdobyła z resztą nawet medal.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Adoramos uma medalha!!! 🏐 #volleyball #volleyballplayer #voleibol #sport #palavollo

Post udostępniony przez 💋Niki Del Rio💋 (@nikidelrio)

Teraz Brazylijka podpisała kolejny kontrakt i w następnych rozgrywek ma grać na zapleczu włoskiej Serie A. Nowym pracodawcą Nikolle Del Rio jest Caserta. Caserta, podobnie jak Wisła Warszawa w zeszłym sezonie w styczniu rozwiązywała kontrakty z siatkarkami i o mały włos nie została zdegradowana dyscyplinarnie. Klub spadł jednak z ligi i teraz będzie walczył w Serie A2, dodatkowo nadal czeka na zdjęcie zakazu transferów zagranicznych.

źródło: opr. własne, volleyball.it

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-06-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved