Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Była siatkarka Chemika zagra w Fenerbahce

Była siatkarka Chemika zagra w Fenerbahce

fot. Katarzyna Antczak

Włoskie media informują, że byłą siatkarką Chemika Police, Bianką Busą zainteresowane jest Fenerbahce Stambuł. Jeśli dojdzie do podpisania kontraktu, to będzie ona już trzecim elementem reprezentacji Serbii w drużynie ze Stambułu. Niewykluczone, że do Fenerbahce trafi jeszcze Stefana Veljković.

Sporo dzieje się na tureckim rynku transferowym. Szczególnie kluby z tak zwanej wielkiej czwórki próbują zbudować jak najsilniejsze składy. Włoskie media informują, że w Fenerbahce Stambuł może pojawić się mała, serbska kolonia. Wszystko dlatego, że szkoleniowcem drużyny ze Stambułu jest Zoran Terzić, czyli trener reprezentacji Serbii, a w jego barwach gra już jedna z liderek kadry – Brankica Mihajlović. Zanosi się na to, że nie będą to jedyne serbskie ogniwa w ekipie Fenerbahce.Wszystko wskazuje bowiem na to, że klub zainteresowany jest pozyskaniem innej serbskiej przyjmującej – Bianki Busy. Niespełna 26-letnia zawodniczka poprzedni sezon spędziła w CS Volei Alba Blaj, a wcześniej grała w Chemiku Police. W nim spędziła dwa sezony, zapisując na swoim koncie mistrzostwo i Puchar Polski. Przed przybyciem do Polic reprezentowała także CSM Targoviste, ale ma za sobą także przygodę z ligą włoską.

Jest jednym z ważnych ogniw swojej reprezentacji, z którą sięgnęła w ostatnich latach po trzy ważne tytuły. Były nimi dwukrotne mistrzostwo Europy w latach 2017 i 2019 oraz mistrzostwo świata w 2018 roku. Niewykluczone, że wraz z nią do Stambułu trafi także jeszcze jedna serbska siatkarka z przeszłością w Chemiku Police, czyli Stefana Veljković. Ona dwa ostatnie sezony spędziła w serie A, reprezentując barwy Igor Gorgonzola Novara. Ma już za sobą także pobyt w Stambule, bowiem w sezonie 2013/2014 występowała w Galatasaray.

źródło: dal15al25.gazzetta.it, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-05-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę