Strefa Siatkówki – Mocny Serwis

Była rozgrywająca Developresu Rzeszów w Zanetti Bergamo

fot. Michał Szymański

Potwierdziła się informacją, którą podawaliśmy pod koniec maja. Była siatkarka Developresu Rzeszów, Natalia Valentin-Anderson będzie odpowiedzialna za rozegranie w jednym z zespołów Serie A. Portorykanka podpisała kontrakt z Zanetti Bergamo.

Natalia Valentin-Anderson związała się z włoskim klubem rocznym kontraktem. – Bergamo to spełnienie moich marzeń. Odkąd zaczęłam profesjonalnie grać w siatkówkę chciałam występować we Włoszech. A który zespół lepiej do tego wybrać niż Bergamo, gdzie jest tak wiele historii? – mówiła po podpisaniu umowy Natalia Valentin.Rozgrywająca zaczęła grać w szkole mając 11 lat i kiedy rodzice zorientowali się, że ten sport to jej pasja, zapisali ją do klubu. – Jestem dumna z tego jak zaczęła się moja przygoda. W każdym kraju i w każdym klubie, w którym grałam miałam szansę zaprezentować się z innej strony, co pomogło mi stać się zawodniczką i kobietą, którą jestem teraz. Od kultury, przez koleżanki z zespołu, po miasta, w których grałam, każda z tych rzeczy nauczyła mnie, że wytrzymałość  i wytrwałość to to, co chcę ze sobą przynieść do Bergamo – tłumaczyła Valetntin-Anderson, która w poprzednim sezonie występowała w Developresie Rzeszów, zdobywając z tym zespołem wicemistrzostwo Polski.

W 2012 Natalia Valentin-Anderson zadebiutowała w kadrze Portoryko w trakcie Grand Prix, a rok później zdobyła z kadrą brązowy medal mistrzostw Ameryki Północnej, a w 2014 roku taki sam krążek zawisł na jej szyi w igrzyskach panamerykańskich. – Lubię grać szybko, myślę, że to jedna z cech, które mnie opisują Potrafię jednak dopasować się do tego, czego potrzebuje drużyna. Ostatecznie wszystko, czego chcemy to zwycięstwo – opisała siebie nowa rozgrywająca Zanetii Bergamo.

źródło: opr. własne, volleybergamo.it

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-06-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved