Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Bydgoszczanie pokonali w sparingu Krispol Września

Bydgoszczanie pokonali w sparingu Krispol Września

Siatkarze BKS-u Visła Bydgoszcz udanie rozpoczęli cykl meczów kontrolnych. Podopieczni Marcina Ogonowskiego pokonali na własnym terenie ekipę APP Krispol Września. Bydgoszczanie wygrali  3:1. Już przed meczem ustalono, że starcie rozegrane zostanie w czterech setach.

Pierwsza partia rozpoczęła się wyrównaną walką punkt za punkt, a po udanym bloku bydgoszczanie wyszli na trzypunktowe prowadzenie. Podopieczni Marcina Ogonowskiego skutecznie grali w bloku i systematycznie powiększali przewagę. Wypracowanej bezpiecznej rezerwy gospodarze już nie oddali i choć szkoleniowiec gości Marian Kardas branymi czasami próbował poderwać do walki swoich podopiecznych, to gospodarze pewnie prowadzili do końca seta, zwyciężając 25:15.

W drugiej partii od początku swój rytm gry narzucili gospodarze i po podwójnym bloku duetu Strzeżek/Galabov wyszli na prowadzenie 5:2. Dobra dyspozycja bydgoskich siatkarzy i błędy zawodników z Wrześni powiększały pulę punktową gospodarzy (12:7). Dalsza część seta toczyła się pod dyktando siatkarzy znad Brdy, którzy ponownie brylowali w bloku i zakończyli drugiego seta wynikiem 25:17.

Trzecia odsłona zaczęła się wyrównaną walką po obu stronach siatki. Po udanym bloku podopieczni Mariana Kardasa wyszli na jednopunktowe prowadzenie (4:3). Gra była bardzo wyrównana i żadna z ekip nie była w stanie odskoczyć, jednak błędy po stronie BKS-u spowodowały, że przyjezdni odskoczyli na trzy oczka (19:16), a kolejne błędy bydgoskiej ekipy pomagały rywalom w budowaniu przewagi. Ruszył się również blok gości, którzy zaczęli odjeżdżać punktowo. Bydgoszczanie zaczęli nadrabiać straty i do podopiecznych Mariana Kardasa tracili już tylko dwa oczka (21:23), jednak po ataku w aut to goście mogli cieszyć się wygranym setem (25:21).

W czwartą i ostatnią partię pomyślnie weszli gospodarze, którzy prowadzili już trzema punktami, systematycznie powiększając przewagę (10:5). Kolejne efektywne akcje zaowocowały przerwą na żądanie trenera Kardasa, jednak bydgoszczanie byli zdecydowanie na fali i utrzymywali bezpieczną przewagę (15:9). Dzięki skutecznej grze zarówno w polu serwisowym, jak i na siatce gospodarze pewnie wygrali 25:16 i całe spotkanie 3:1.

BKS Visła Bydgoszcz – APP Krispol Września 3:1
(25:15, 25:17, 21:25, 25:16)

źródło: visla-bydgoszcz.pl