Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Bułgarski klub w lidze… tureckiej?

Bułgarski klub w lidze… tureckiej?

fot. pzps.pl

W ostatnim tygodniu pojawiają się w siatkarskim świecie dość egzotyczne pomysły. Od dwóch dni gorącym tematem jest informacja o ewentualnym dołączeniu do PlusLigi drużyn z Berlina i Lwowa. Pomysł na razie traktowany jest raczej jako mała sensacja i trudno się spodziewać jego realizacji, ale od razu zyskał sporą rzeszę zwolenników. Okazuje się, że to nie jedyna tego typu historia w Europie.

O grze w żeńskiej lidze tureckiej myśli ponoć najlepszy bułgarski klub Maritza Płowdiw. Jest spore prawdopodobieństwo, że szefostwo zespołu złoży aplikację na udział w mistrzostwach Turcji w przyszłym sezonie. Na razie nie jest znane uzasadnienie tego pomysłu, ale gdyby Bułgarkom udało się przenieść do Turcji, byłby to dla klubu krok do przodu. Jednocześnie będzie to z pewnością duży cios dla rozgrywek w Bułgarii.Maritza Płowdiw nie ma sobie równych w swoim kraju. Pięć ostatnich tytułów mistrzowskich powędrowało na konto tego zespołu. Podobny bilans klub ma w rozgrywkach Pucharu Bułgarii. Jedynie w 2016 roku drużyna nie zdobyła tego trofeum. Wydaje się więc, że w Bułgarii Maritza nie ma warunków do dalszego rozwoju i rywalizacji na wysokim poziomie.

Bułgarska drużyna nieźle radzi sobie również na polu europejskich pucharów. W minionych rozgrywkach Ligi Mistrzyń zajęła trzecie miejsce w grupie, wygrywając po jednym spotkaniu z każdym grupowym przeciwnikiem. Przypomnijmy, że triumf Bułgarek w przedostatniej kolejce nad RC Cannes, otworzył drogę do awansu z grupy ŁKS-owi Commercecon, jednak łódzki klub nie wykorzystał tej okazji i z „łódzkiej” grupy do dalszych gier wyszła drużyna ze Stuttgartu.

 

 

źródło: inf. własna, worldofvolley.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-05-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę