Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Bułgarscy bracia ponownie zagrają w jednej drużynie

Bułgarscy bracia ponownie zagrają w jednej drużynie

fot. Katarzyna Antczak

Po trzech latach przerwy Georgij i Walentin Bratojewowie ponownie zagrają w jednej drużynie. Będzie nią pięciokrotny mistrz kraju, Neftochimic Burgas. Są oni ostatnimi nabytkami drużyny na sezon 2020/2021.

Po trzech latach przerwy ponownie w jednej drużynie zagrają Georgij i Walentin Bratojewowie. Po raz ostatni taka sytuacja miała miejsce w sezonie 2017/2018, kiedy to obaj bronili barw Neftochimic Burgas. W sezonie 2020/2021 ponownie znaleźli się w składzie pięciokrotnego mistrza Bułgarii. Georgij Bratojew ostatnio reprezentował Hebar Tazardżik, z którym w Challenge Cup przegrał rywalizację z Aluronem Virtu CMC Zawiercie, a wcześniej miał także epizod w PlusLidze, broniąc barw espadonu Szczecin. Za to Walentin Bratojew poprzedni sezon spędził w Katarze, grając w Al.-Arabi doha. W składzie drużyny z Burgas zastąpili Georgija Petrowa, który obrał francuski kierunek, wiążąc się kontraktem z Chaumont VB, a także Dobromira Dimitrowa, którego przyszłość na razie nie jest znana.Wcześniej działaczom Neftochimica udało się zachować trzon zespołu z poprzedniego sezonu. Kontrakty zostały przedłużone między innymi z: Stefanem Georgiewem (rozgrywający), Żanimem Żeliazkowem (przyjmujący), Mirosławem Gradinarowem (atakujący), a także Nikołajem Nikołowem i Iliją Petkowem (środkowi).

Bracia Bratojewowie nie są jedynymi nowymi nabytkami klubu z Burgas. Wcześniej pozyskał on między innymi atakującego, Zlatko Kiosewa z Montana Volley, Iwajło Łałowa z Lewskiego Sofia (libero) oraz środkowego, Wencisława Trifonowa (wcześniej Arda Kardżali).

źródło: inf. własna, sportal.bg, worldofvolley.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-05-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved