Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Bułgarscy bracia ponownie zagrają w jednej drużynie

Bułgarscy bracia ponownie zagrają w jednej drużynie

fot. Katarzyna Antczak

Po trzech latach przerwy Georgij i Walentin Bratojewowie ponownie zagrają w jednej drużynie. Będzie nią pięciokrotny mistrz kraju, Neftochimic Burgas. Są oni ostatnimi nabytkami drużyny na sezon 2020/2021.

Po trzech latach przerwy ponownie w jednej drużynie zagrają Georgij i Walentin Bratojewowie. Po raz ostatni taka sytuacja miała miejsce w sezonie 2017/2018, kiedy to obaj bronili barw Neftochimic Burgas. W sezonie 2020/2021 ponownie znaleźli się w składzie pięciokrotnego mistrza Bułgarii. Georgij Bratojew ostatnio reprezentował Hebar Pazardżik, z którym w Challenge Cup przegrał rywalizację z Aluronem Virtu CMC Zawiercie, a wcześniej miał także epizod w PlusLidze, broniąc barw espadonu Szczecin. Za to Walentin Bratojew poprzedni sezon spędził w Katarze, grając w Al.-Arabi doha. W składzie drużyny z Burgas zastąpili Georgija Petrowa, który obrał francuski kierunek, wiążąc się kontraktem z Chaumont VB, a także Dobromira Dimitrowa, którego przyszłość na razie nie jest znana.Wcześniej działaczom Neftochimica udało się zachować trzon zespołu z poprzedniego sezonu. Kontrakty zostały przedłużone między innymi z: Stefanem Georgiewem (rozgrywający), Żanimem Żeliazkowem (przyjmujący), Mirosławem Gradinarowem (atakujący), a także Nikołajem Nikołowem i Iliją Petkowem (środkowi).

Bracia Bratojewowie nie są jedynymi nowymi nabytkami klubu z Burgas. Wcześniej pozyskał on między innymi atakującego, Zlatko Kiosewa z Montana Volley, Iwajło Łałowa z Lewskiego Sofia (libero) oraz środkowego, Wencisława Trifonowa (wcześniej Arda Kardżali).

źródło: inf. własna, sportal.bg, worldofvolley.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-05-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę