Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Jeden z filarów odchodzi z Budowlanych Łódź

Jeden z filarów odchodzi z Budowlanych Łódź

fot. Michał Szymański

Kolejne wieści napłynęły z Grot Budowlanych Łódź. W piątek klub poinformował, że jego barw w kolejnym sezonie nie będzie broniła już Mackenzie May, która w Łodzi spędziła tylko jeden sezon. Jest to kolejna zagraniczna zawodniczka, która w międzysezonowej przerwie opuściła Budowlanych.

 

Budowlani już bez Amerykanki

Dotychczas Grot Budowlani Łódź oficjalnie informowali jedynie o przedłużeniach kontraktów z zawodniczkami. Dzięki temu wiemy już, że w kolejnym sezonie barw łódzkiej drużyny będą broniły Justyna Łysiak, Małgorzata Lisiak, Ewelina Wilińska, Weronika Sobiczewska, Kinga Różyńska i Jelena Blagojević. W zespole prowadzonym przez Macieja Biernata nie zagrają już za to Andrea Mitrović i Ana Bjelica. W piątek klub oficjalnie potwierdził rozstanie z Mackenzie May.

 

May do Budowlanych trafiła przed sezonem 2023/2024 z włoskiego Volley’a Bergamo. Z łódzką ekipą dotarła do półfinału Pucharu CEV oraz zajęła czwarte miejsce w TAURON Lidze, przegrywając rywalizację o brązowy medal z BKS-em BOSTiK ZGO Bielsko-Biała. – Dziękuję Budowlanym Łódź za ten sezon. Jestem wdzięczna, że dostałam szansę stania się częścią tego zespołu. Cieszę się, że mogłam reprezentować klub w Lidze Mistrzyń i Pucharze CEV. Dziękuję dziewczynom i sztabowi. Powodzenia w przyszłym sezonie – powiedziała Mackenzie May.

 

Dobry sezon May

Mackenzie May w barwach Grot Budowlanych Łódź zadebiutowała w TAURON Lidze, w której pokazała się z bardzo dobrej strony, a jej gra w ofensywie na długo zostanie zapamiętana. Amerykańska przyjmująca zakończyła sezon jako najlepsza zagrywająca oraz druga najlepsza punktująca i atakująca w lidze. – To był debiutancki sezon dla Mackenzie w TAURON Lidze. Swoimi dobrymi występami i wysokimi zdobyczami punktowymi zapisała się w historii ligi i klubu. Dziękuję jej za grę w naszej drużynie – powiedział Marcin Chudzik, prezes klubu.

 

Zobacz również

Karuzela transferowa TAURON Ligi na sezon 2024/2025

źródło: Budowlani Łódź

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2024-05-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2024 Strefa Siatkówki All rights reserved