Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > TL: Siatkarki Grot Budowlanych Łódź pewnie pokonały zespół z Tarnowa

TL: Siatkarki Grot Budowlanych Łódź pewnie pokonały zespół z Tarnowa

Starcie Grota Budowlanych Łódź i Grupy Azoty Akademii Tarnów zapowiadało się jednostronnie. To znalazło odzwierciedlenie na boisku. Łodzianki mogły dominować od pierwszej do ostatniej piłki i wygrały mecz 3:0.

ZACZYNAMY OD OBRONY

Nowy rok w łódzkiej Sport Arenie rozpoczęło starcie Grota Budowlanych z Grupą Azoty Akademią Tarnów. Oba zespoły od początku spotkania znakomicie grały w obronie, ale to po łódzkiej stronie częściej było widać kończące uderzenia w ataku (13:10). Łódzki blok bardzo dobrze radził sobie z uderzeniami tarnowskich skrzydłowych. Próby zrywu przyjezdnych okazały się zbyt późne i ostatnią piłkę w secie atakiem z obiegnięcia zakończyła Małgorzata Lisiak (25:21).

BEZRADNE ŻYRAFY

Gospodynie otwierając drugiego seta przywitały Katarzynę Marcyniuk blokiem. Po obu stronach siatki dalej w obronie drużyny dawały prawdziły spektakl. Niestety żyrafy grały gorzej (6:1) nie radząc sobie z zagrywkami Mackenzie May. Swoje w tym elemencie dołożyła również Ana Bjelica, a potem Małgorzata Lisiak. Z łódzkim blokiem przywitała się także Molenda (22:8). Seta kończącym uderzeniem przypieczętowała Sobiczewska (25:11).

CZAS NA ZMIANY

Reagując na wydarzenia w poprzednim secie trenerzy zdecydowali się dokonać zmian. Szansę gry dostał duet – Weronika Sobiczewska, Martyna Łazowska. Po tarnowskiej stronie seta na pozycji przyjmujących rozpoczął duet – Molenda, Zakościelna. Na pozycji środkowej zmieniając Wiktorię Mościcką została Dima Uwszewa. Zmiany w linii przyjmujących nie dały zbyt wiele, a piłkę w aut zaatakowała Dżaković (5:0). Łodzianki obijały tarnowski blok z coraz większą precyzją. Żyrafy popełniały coraz więcej błędów, a po asie Lisiak gospodynie prowadziły już (12:5). Bezdyskusyjnie  na boisku dominował jeden zespół. Spotkanie zakończył atak Mackenzie May (25:10).

MVP: Małgorzata Lisiak

Grot Budowlani Łódź – Grupa Azoty Akademia Tarnów 3:1
(25:21, 25:11, 25:10)

Składy zespołów
Grot Budowlani Łódź: Wilińska (1), Pol (10), Lisiak (9), Mitrović (15), May (11), Bjelica (8) oraz Łysiak (libero) oraz Łazowska (1), Sobiczewska (7), Różyńska (2)
Grupa Azoty Akademia Tarnów: Moscickaya, Marcyniuk (3), Calkins (7), Dzaković (7), Chmielewska (1), Gawlak (6), Żurawska (libero) oraz Zakościelna (2), Usheva (1)