Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Brazylijskie media: Polacy mieli wielkość zespołu

Brazylijskie media: Polacy mieli wielkość zespołu

fot. Klaudia Piwowarczyk

Brazylijskie media zgodnie przypominają, że mistrzostwa świata w Polsce i Słowenii są najgorszymi dla ich kadry od 1998 roku. Mimo wszystko, nie uznają tego jako klęski. „Odpadli po zderzeniu z wielkim faworytem do złota” – piszą dziennikarze. Wyróżnili też kilku polskich zawodników.

Brazylijczycy po raz pierwszy od 1998 roku nie zagrają w finale mistrzostw świata. Wówczas zajęli 4. miejsce. Aktualny mundial jest więc ich najgorszym w XXI wieku. Trzy razy wygrywali (2002, 2006, 2010), a dwa razy przegrywali w finale z Polską (2014, 2018). Z tego względu dziennikarze do określenia Polski użyli takich słów jak „dręczyciel”, „kat”.Dla Brazylii brąz byłby bezprecedensowy. Drużyna dotarła do półfinału mistrzostw świata 11 razy w ostatnich 12 edycjach. Sześciokrotnie przeszła do finału, zdobywając trzy złote i trzy srebrne medale – przypomina brazylijski „UOL Esporte”. Większość brazylijskich mediów zaznacza, że Brazylijczycy po raz pierwszy od 24 lat nie zagrają w finale mundialu.

Nie zabrakło też pochwał i uznania dla polskich siatkarzy. – Brazylia miała wspaniałe momenty w grze, ale potem nie mogła się oprzeć zorganizowanej i odważnej Polsce. Polacy mieli wielkość zespołu. Oprócz dobrego występu libero Zatorskiego, w ofensywie dobrze zagrali Kurek, Śliwka i Semeniuk i zapewnili sobie miejsce w finale.

Autorem artykułu jest Paweł Karpiarz. Więcej w serwisie sport.pl

źródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, mistrzostwa świata

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-09-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę