Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Brazylijski zaciąg w portugalskim klubie, także z PlusLigi

Brazylijski zaciąg w portugalskim klubie, także z PlusLigi

fot. Patricia Lima

Sporting Clube Portugal intensywnie przygotowuje się do nowego sezonu. Portugalski klub dość znacznie zmienia skład w porównaniu do ubiegłego roku. Drużyna będzie oparta na młodości połączonej z doświadczeniem, a także na brazylijskiej siatkówce. Klub pozyska w tej przerwie aż pięciu zawodników z Ameryki Południowej. Jeden z nich spędził ostatni sezon w PlusLidze.

Jednym z brazylijskich zawodników, którzy zagrają w nowym sezonie w Sportingu jest Robinson Dvoranen. Przyjmujący w ubiegłym sezonie PlusLigi rozegrał 22 spotkania i zdobył w niej 151 punktów (w tym 10 asów serwisowych i trzy punkty zdobyte blokiem).

Oprócz Dvoranena do portugalskiego klubu trafi inny przyjmujący – MVP Pucharu Panamerykańskiego z 2011 roku, zwycięzca Klubowych  Mistrzostw Świata z Sadą Cruzeiro – Paulo Victor Silva. Brazylijczyk ostatni sezon spędził w Hypo Tirol AlpenVolleys Haching. Niemiecko-austriacki klub nie zostanie zgłoszony do rozgrywek Bundesligi, ze względu na problemy finansowe spowodowane pandemią.

Ponadto w portugalskiej drużynie wystąpią także Victor Hugo Pereira, który ostatni czas bronił barw Vedacit Volei, grającego w drugiej lidze brazylijskiej, Eder Levi z ligi estońskiej oraz Bruno Alves.

Zobacz również:
Karuzela transferowa PlusLigi

źródło: inf. własna, worldofvolley.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-05-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2023 Strefa Siatkówki All rights reserved