Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Brazylijski zaciąg w portugalskim klubie, także z PlusLigi

Brazylijski zaciąg w portugalskim klubie, także z PlusLigi

fot. Patricia Lima

Sporting Clube Portugal intensywnie przygotowuje się do nowego sezonu. Portugalski klub dość znacznie zmienia skład w porównaniu do ubiegłego roku. Drużyna będzie oparta na młodości połączonej z doświadczeniem, a także na brazylijskiej siatkówce. Klub pozyska w tej przerwie aż pięciu zawodników z Ameryki Południowej. Jeden z nich spędził ostatni sezon w PlusLidze.

Jednym z brazylijskich zawodników, którzy zagrają w nowym sezonie w Sportingu jest Robinson Dvoranen. Przyjmujący w ubiegłym sezonie PlusLigi rozegrał 22 spotkania i zdobył w niej 151 punktów (w tym 10 asów serwisowych i trzy punkty zdobyte blokiem).Oprócz Dvoranena do portugalskiego klubu trafi inny przyjmujący – MVP Pucharu Panamerykańskiego z 2011 roku, zwycięzca Klubowych  Mistrzostw Świata z Sadą Cruzeiro – Paulo Victor Silva. Brazylijczyk ostatni sezon spędził w Hypo Tirol AlpenVolleys Haching. Niemiecko-austriacki klub nie zostanie zgłoszony do rozgrywek Bundesligi, ze względu na problemy finansowe spowodowane pandemią.

Ponadto w portugalskiej drużynie wystąpią także Victor Hugo Pereira, który ostatni czas bronił barw Vedacit Volei, grającego w drugiej lidze brazylijskiej, Eder Levi z ligi estońskiej oraz Bruno Alves.

Zobacz również:
Karuzela transferowa PlusLigi

źródło: inf. własna, worldofvolley.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-05-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę