Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Brazylijski środkowy ukarany przez Komisję Dyscyplinarną FIVB

Brazylijski środkowy ukarany przez Komisję Dyscyplinarną FIVB

fot. Klaudia Piwowarczyk

Po raz kolejny w swojej karierze Lucas Saatkamp został ukarany za zachowanie podczas ceremonii medalowej. Po wybryku na zakończenie Pucharu Świata w 2019 roku również podczas ceremonii medalowej zeszłorocznych mistrzostw świata siatkarz zachował się nieodpowiednio. Tym razem decyzją Komisji Dyscyplinarnej FIVB oprócz zawieszenia otrzymał karę finansową.

Lucas Saatkamp w 2019 roku podczas ceremonii medalowej Pucharu Świata między innymi pokazał środkowy palec. Wtedy jego reprezentacja triumfowała przed Polską i Stanami Zjednoczonymi. Za nieodpowiednie zachowanie został zawieszony na trzy mecze.Widocznie tamta kara nie zrobiła wrażenia na środkowym reprezentacji Brazylii. Siatkarz ponownie zachował się nieodpowiednio podczas ceremonii medalowej w katowickim Spodku. Brazylijczycy odbierali wtedy brązowe medale po tym, jak w meczu o 3. miejsce pokonali Słowenię 3:1. Saatkamp po odebraniu swojego medalu pokazał środkowy palec w kierunku kamery. Nie uszło to uwadze oglądających ceremonię i wywołało oburzenie w środowisku. Zawodnik określał swoje zachowanie jako żart.

Poważnie sytuację potraktowała jednak siatkarska federacja. Reprezentant Brazylii otrzymał karę grzywny w wysokości 5 tysięcy franków szwajcarskich oraz został zawieszony na najbliższe cztery spotkania reprezentacyjne.

Komisja Dyscyplinarna FIVB ogłosiła swoją decyzję w osobnym komunikacie:

Komisja Dyscyplinarna FIVB stwierdziła, że Lucas Saatkamp, zawodnik reprezentacji Brazylii w piłce siatkowej mężczyzn, naruszył Regulamin Dyscyplinarny FIVB po obraźliwym geście wykonanym na podium podczas FIVB Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2022 w dniu 11 września 2022 r.

Decyzją Panelu Dyscyplinarnego FIVB, który jest organem właściwym do nakładania sankcji dyscyplinarnych, Lucas Saatkamp został zawieszony na cztery mecze i ukarany grzywną w wysokości 5000 CHF.

FIVB pozostaje zaangażowana we wspieranie szanującej się społeczności siatkarskiej na wszystkich poziomach tego sportu.

źródło: fivb.com, sport.tvp.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2023-01-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2023 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę