Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Brazylijska przyjmująca wzmocni mistrza Polski

Brazylijska przyjmująca wzmocni mistrza Polski

fot. bergamonews.it

Chemik Police od początku sezonu ma problemy z przyjmującymi. Po kontuzji Wilmy Salas działacze mistrza Polski rozpoczęli poszukiwania siatkarki, która mogłaby ją zastąpić w składzie. Wybór padł na Brazylijkę Samarę Rodrigues de Almeida, która ostatni sezon spędziła we włoskim Zanetti Bergamo. Zawodniczka ma 185 cm wzrostu i grała wcześniej w lidze szwajcarskiej i rumuńskiej.

Chemik Police rozpoczął sezon z pięcioma skrzydłowymi w składzie. W ataku miała grać Jovana Brakocević-Canzian, na przyjęciu Wilma Salas, Natalia Mędrzyk i Martyna Grajber, a Martynę Łukasik trener Ferhat Akbas mógł ustawiać zarówno na prawym, jak i lewym przyjęciu. Być może taka konfiguracja sprawdziłaby się w sezonie, jednak problemy zdrowotne pokrzyżowały plany działaczy i sztabu szkoleniowego mistrzyń Polski.Groźnej kontuzji, która wyeliminowała ją z gry do końca sezonu nabawiła się Kubanka Wilma Salas. Do tego Natalia Mędrzyk wciąż narzeka na problemy z kolanami, które nie pozwalają jej na grę w dłuższym wymiarze czasu. Taka sytuacja sprawia, że turecki szkoleniowiec nie ma niemal żadnej możliwości rotacji na skrzydłach, nic więc dziwnego, że Chemik szukał na rynku wolnej przyjmującej.

Wybór padł na brazylijską przyjmującą Samarę Rodrigues de Almeida. Zawodniczka ta we własnym kraju grała w takich klubach jak Desportivo Macae, Sollys Osasco, Pinheiros i Minas Tenis Clube. W 2016 roku przeniosła się do Europy, sezon spędziła w Rumunii w barwach CS Volei Alba Blaj, potem przeniosła się do Volero Zurych. W 2018 roku znów wróciła do ligi brazylijskiej, a ostatni sezon miała rozpocząć we francuskim RC Cannes, ale szybko przeniosła się do Włoch, do klubu Zanetti Bergamo. Trener włoskiego zespołu nie stawiał jednak na nią zbyt często, a parę przyjmujących tworzyły głównie Sara Loda i Annie Mitchem.

Teraz Brazylijka ma się przenieść do Polski i wzmocnić przyjęcie Chemika Police. Nie wiadomo, kiedy uda się ją sprowadzić do Polski, ale według informacji Strefy Siatkówki od początku stycznia powinna być już do dyspozycji trenera Akbasa.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-12-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved