Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Brazylijska gwiazda zamknęła skład mistrza Włoch

Brazylijska gwiazda zamknęła skład mistrza Włoch

fot. PressFocus

Prosecco DOC Imoco Volley zbudował niesamowity skład na sezon 2024/2025. Jako ostatnią mistrz Włoch ogłosił Brazylijkę – Gabrielę Bragę Guimarães. We włoskim gigancie występować będą również dwie Polki – Joanna Wołosz i Martyna Łukasik.

Prosecco DOC Imoco Volley stopniowo odsłaniało karty przed sezonem 2024/2025. Pod koniec czerwca klub ogłosił pozyskanie chińskiej przyjmującej – Zhu Ting. Skład zamknęła inna gwiazda grająca na przyjęciu. Do włoskiego klubu dołączyła Gabriela Braga Guimarães.

Utytułowana Brazylijka zwieńczeniem składu

Gabi ostatnie lata spędziła w Turcji, gdzie reprezentowała VakifBank Stambuł. Dwukrotnie z tym klubem sięgała po mistrzostwo Turcji i złoto Ligi Mistrzyń. Przyjmująca ma na swoim koncie również Puchary Turcji i Brazylii oraz mistrzostwa Brazylii. Zdobyła także siedem medali Klubowych Mistrzostw Świata i pięć złotych medali Klubowych Mistrzostw Ameryki Południowej. Utytułowana przyjmująca z ma także na swoim koncie liczne sukcesy z reprezentacją swojego kraju. Trzykrotnie sięgała po złoto Grand Prix jest wicemistrzynią świata i wicemistrzynią olimpijską. Wielokrotnie zdobywała indywidualne nagrody w tym MVP finału Ligi Mistrzyń.

Włodarze Prosecco DOC Imoco Volley nie ukrywają, że teraz liczą na sukcesy na wszystkich siatkarskich frontach. – Spotkanie z Conegliano zawsze było bardzo trudne. To zawsze był bardzo dobrze zorganizowany klub, zbudowany z myślą o wygrywaniu, z pełnymi pasji kibicami i siatkarkami odnoszącymi sukcesy. Czuję się więc bardzo dobrze, jest to dla mnie idealne środowisko, bo wiem, że odnajdę wszystko, co jest stymulujące. Atmosfera i otoczenie będą inne niż w ostatnich latach, będzie to dla mnie ogromne wyzwanie. Nowe doświadczenia zawsze wypychają nas ze strefy komfortu, ale czuję się gotowy na poziom tego wielkiego wyzwania. Pragnę zaoferować maksymalny możliwy wkład z mojej strony, aby pomóc zespołowi osiągnąć wszystkie jego cele – powiedziała Gabi w rozmowie z mediami klubowymi.

Gabi: Wołosz jest obecnie jedną z najlepszych rozgrywających na świecie

Siatkarka wypowiedziała się również o nadchodzącej współpracy z Joanną Wołosz i trenerem Santarellim. – Asia Wołosz jest obecnie jedną z najlepszych rozgrywających na świecie, ma bardzo szybki styl gry, który bardzo mi się podoba, a także jest liderką drużyny. Kiedy myślę o grze w drużynie, zawsze zastanawiam się, kto jest trenerem i rozgrywającą, ponieważ te pozycje są fundamentalne. W wyborze bardzo pomogła mi obecność trenera Santarelliego i rozgrywającej jaką jest Wołosz, którą bardzo szanuję. To ludzie sukcesu, którzy w ostatnich latach wiele osiągnęli. Z pewnością będzie to dla mnie niesamowita okazja, aby nauczyć się wielu rzeczy i jeszcze bardziej rozwinąć się – przyznała.

Skład Prosecco DOC Imoco Volley na sezon 2024/2025:
rozgrywające: Joanna Wołosz (POL – kapitan), Nanami Seki (JPN)
przyjmujące: Gabi (BRA), Khalia Lanier (USA), Martyna Łukasik (POL), Zhu Ting (CHN)
środkowe: Sarah Fahr (ITA), Marina Lubian (ITA), Cristina Chirichella (ITA), Katja Eckl (ITA)
atakujące: Isabelle Haak (SWE), Merit Adiwge (ITA)
libero: Monica De Gennaro (ITA), Anna Bardaro (ITA)

źródło: imocovolley.it

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2024-07-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2024 Strefa Siatkówki All rights reserved