Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Brazylijczyk wzmocni turecki klub

Brazylijczyk wzmocni turecki klub

fot. LUMIKA Anna Klepaczko

Wallace de Souza po dwóch sezonach w SESC Rio de Janeiro musiał szukać nowego pracodawcy. Reprezentant Brazylii wyjedzie grać poza granice swojego kraju. Wszystko wskazuje na to, że rozgrywki 2020/2021 Wallace spędzi w barwach tureckiego Spor Toto.

Utytułowany brazylijski atakujący ma na swoim koncie wiele medali mistrzostw Brazylii. Wraz z reprezentacją Wallace de Souza zdobył między innymi dwa medale igrzysk olimpijskich oraz srebro mistrzostw świata. Dotychczas siatkarz reprezentował wyłącznie barwy brazylijskich klubów. Ostatnie dwa sezony spędził w SESC Rio de Janeiro. Projekt męskiej sekcji tego klubu został zamknięty a siatkarze musieli szukać nowych pracodawców.W jednym z wywiadów, jakich Wallace udzielił w ostatnim czasie, siatkarz przyznał, że chce spróbować swoich sił w azjatyckich rozgrywkach. – Brazylijskie kluby mają już ustalone składy, moja przyszłość to gra zagranicą. Marzę o tym, by mieszkać w Japonii i grać tam w siatkówkę – mówił najlepszy atakujący igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro. Z informacji podanych przez Voleybol Plus wynika, że ostatecznie Wallace de Souza nie wzmocni żadnego z japońskich klubów. Siatkarz miał przyjąć ofertę tureckiego klubu Spor Toto.

Wallace de Souza nie będzie pierwszym Brazylijczykiem w barwach Spor Toto. W poprzednim sezonie w kadrze tego klubu było dwóch siatkarzy z Brazylii – rozgrywający Thiago Gelinski oraz przyjmujący Leonardo Ferreira do Nascimento.

źródło: opr. własne, worldofvolley.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-05-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved