Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Siatkarska Liga Narodów > Brazylijczycy z jednym atakującym na turniej Ligi Narodów w Japonii

Brazylijczycy z jednym atakującym na turniej Ligi Narodów w Japonii

fot. FIVB

Już we wtorek rozpoczną się ostatnie turnieje Ligi Narodów przed finałową rywalizacją. Spory problem mają Brazylijczycy, bowiem niedawno poważnej kontuzji nabawił się ich podstawowy atakujący Alan Souza. Canarinhos zagrają w Osace, a trener Renan Dal Zotto do dyspozycji będzie miał tylko jednego atakującego. 

Swój pierwszy mecz w Osace reprezentacja Brazylii rozegra 6 lipca, a ich rywalem będą Niemcy. Potem wicemistrzowie świata zagrają jeszcze z Kanadą i Francją, w ostatnim pojedynku czeka ich starcie z gospodarzami turnieju, Japończykami.W Osace Renan Dal Zotto będzie mógł skorzystać tylko z jednego zawodnika grającego na pozycji atakującego – Darlana Souzy. Tym samym szkoleniowiec Brazylijczyków postanowił powołać na ten turniej pięciu przyjmujących. – Nadal mamy kilka dni, żeby potrenować i przyzwyczaić się do tego, co mamy. Najpierw zagramy z Niemcami, którzy cały czas walczą o awans do turnieju finałowego. To silny fizycznie zespół, dysponujący mocną zagrywką  – analizował Dal Zotto. – O jak najlepsze miejsce walczy także Kanada, natomiast Francja to mocny zespół, który jest jednym z faworytów całego turnieju. Na koniec zmierzymy się z Japonią, która podniosła swój poziom w ostatnich latach i popełnia mało błędów – podkreślił szkoleniowiec reprezentacji Brazylii. – To kluczowy tydzień, do każdego meczu podejdziemy tak, jak do finału – zapowiedział Dal Zotto. Jego zespół zajmuje aktualnie 6. miejsce w tabeli Ligi Narodów.

Skład reprezentacji Brazylii na turniej Ligi Narodów w Osace: 

Rozgrywający: Bruno Rezende, Fernando Cachopa
Atakujący: Darlan Souza
Środkowi: Mason Andrade, Gualberto Flavio, Leandro Santos, Isac Santos
Przyjmujący: Ricardo Lucarelli, Rodrigo Leao, Yoandy Leal,  Fernandes Adriano,  Henrique Honorato
Libero: Thales Hoss, Maique Reis

źródło: cbv.com.br, opr. własne

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Siatkarska Liga Narodów

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-07-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę