Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Brazylijczycy w składzie MKS-u Będzin na turniej finałowy

Brazylijczycy w składzie MKS-u Będzin na turniej finałowy

fot. Klaudia Piwowarczyk

Bez środkowych, ale z Brazylijczykami udadzą się na finałowe rozdanie PreZero Grand Prix siatkarze MKS-u. Sztab szkoleniowy dokonał kilku zmian przed wyjazdem do Gdańska. – Rafał Faryna może okazać się kluczem Będzina do awansu do strefy medalowej PreZero Grand Prix PLS. W Krakowie był wyróżniającym się zawodnikiem MKS-u – przyznał Damian Dacewicz, były szkoleniowiec zespołu, a obecnie komentator Polsatu Sport.

MKS Będzin w Krakowie wywalczył awans do turnieju finałowego PreZero Grand Prix PLS. W sobotę siatkarze zagrają w ćwierćfinale, a ich rywalem będzie GKS Katowice. – Rafał Faryna może okazać się kluczem Będzina do awansu do strefy medalowej PreZero Grand Prix PLS. W Krakowie był wyróżniającym się zawodnikiem MKS-u – przyznał, przed sobotnim meczem 1/4 finału z GKS-em Katowice, Damian Dacewicz, były szkoleniowiec zespołu, a obecnie komentator Polsatu Sport.Dwa tygodnie temu obaj ćwierćfinaliści gościli w Krakowie, gdzie w rozgrywkach gr. A katowiczanie zajęli pierwsze miejsce, natomiast dzień później w zmaganiach gr. D siatkarze znad Czarnej Przemszy uplasowali się na drugiej pozycji. – Po tym, co zobaczyłem, stwierdzam, że i jedna, i druga drużyna potrafi grać w tych warunkach. MKS to na pewno Rafał Faryna, prezentujący bardzo dobrą formę we wszystkich spotkaniach eliminacyjnych – ocenił Damian Dacewicz. – Z kolei GKS posiada w składzie Jana Firleja, którego uważam za odkrycie Ligi Letniej. Nominalny rozgrywający błysnął formą jako przyjmujący i atakujący. Katowice mają trzy opcje w ataku, więc MKS Będzin musi być czujny – dodał komentator.

W kadrze MKS-u na turniej finałowy doszło do kilku roszad. Sztab trenerski zdecydował o pozostaniu w Będzinie Michała Godlewskiego, Bartosza Gawryszewskiego i Tomasza Kalembki. W ich miejsce powołał Fabio Rodriguesa oraz Jose Ademara Santanę. – To niespodzianka, a zarazem bardzo ciekawy ruch. Myślę, że Brazylijczycy będą ogromnym wzmocnieniem Będzina. Oni kochają piasek, u siebie mogą grać na nim codziennie – zakończył były reprezentant Polski.

źródło: mksbedzin.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-08-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved