Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Brazylia M: Taubate Funvic zdobyło mistrzostwo

Brazylia M: Taubate Funvic zdobyło mistrzostwo

fot. Volei Taubate

Po kilku sezonach we Włoszech Bruno Rezende powrócił do ojczyzny i poprowadził EMS Taubate Funvic do drugiego w historii tytułu mistrzowskiego. W piątek Taubate Funvic wygrało drugi mecz finałowy z Minas Tenis Clube i wygrało ligę brazylijską.

Finały ligi brazylijskiej toczyły się do dwóch zwycięstw. W pierwszym spotkaniu Taubate Funvic pokonało Minas Tenis Clube dopiero po tie-breaku. Taubate wygrało pierwszego seta, ale w dwóch kolejnych lepsi okazali się rywale. Drużyna, której rozgrywającym jest Bruno Rezende, nie poddała się i zdominowała czwartą odsłonę oraz poszła za ciosem w tie-breaku, w którym triumfowała do 11. W szeregach zespołu prowadzonego przez trenera Webera liderem był Felipe Roque, który zdobył 23 punkty. 14 oczek dołożył Douglas Souza, 13 Muricio Souza, a 12 Lukas Saatkamp. Dla Minas najczęściej punktował duet Yadrian Escobar i Henrique Honorato (obaj po 16 punktów).Drugi mecz został zdominowany przez Taubate. W pierwszych dwóch odsłonach siatkarze Minas Tenis Clube starali się walczyć, jednak przegrali do 20 i 22. W trzeciej odsłonie Taubate dominowało i przypieczętowało mistrzostwo. Wśród podopiecznych trenera Webera najlepiej prezentował się Douglas Souza, który zdobył 15 punktów, a jego skuteczność w ataku wyniosła 63%. – Dużo poświęcamy i dlatego zasłużyliśmy na ten tytuł – powiedział Bruno Rezende. – Żałuję, że nie mogliśmy się cieszyć z fanami. Wiemy, że nasz zespół ma jednych z najbardziej zagorzałych kibiców, jeśli nie najbardziej pasjonujących się siatkówką w Brazylii. Nie miałem okazji grać w pełnej hali, ale przez cały sezon otrzymywaliśmy od nich wiele wyrazów sympatii – dodał rozgrywający.

Po ostatnim meczu wybrano drużynę marzeń sezonu 2020/2021. Najlepszym rozgrywającym wybrano Wiliama Arjonę (Minas Tennis Club). Nagrodę najlepszego atakującego odebrał Yadrian Escobar (Minas Tennis Club). Najlepszymi przyjmującymi zostali Mauricio Borges (EMS Taubaté Funvic) i Adriano (Volleyball UM Itapetininga ). Najlepsi środkowi to Lucas (EMS Taubaté Funvic) i Mauricio Souza a libero – Maique (Minas Tennis Club).

Nagrodę dla najlepszego trenera odebrał Javier Weber. – Drużyna grała jak prawdziwy zespół. Każdy z nich bardzo dobrze rozumiał rolę, jaką odgrywa na boisku – przyznał szkoleniowiec. – Zespół był przygotowany bardzo dobrze. To nietypowy rok, wiele przerw w trakcie, dużo przygotowań. Drużyna nigdy nie zdjęła nogi z gazu – dodał. MVP sezonu wybrano  Mauricio Borgesa. – Myślę, że udało nam się pokazać bardzo wysoki poziom siatkówki. To było bardzo dobry punkt mojej kariery. Teraz czas trochę poświętować i wkrótce wracamy do pracy – powiedział siatkarz EMS Taubaté Funvic.

Zobacz również:
Wyniki fazy play-off ligi brazylijskiej mężczyzn

źródło: opr. własne, superliga.cbv.com.br

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-04-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę