Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Brązowi medaliści lepsi od Ślepska Suwałki

Brązowi medaliści lepsi od Ślepska Suwałki

Wiele zespołów PlusLigi w ten weekend rozgrywa mecze kontrolne przed startem nowego sezonu. Do Warszawy zawitał Ślepsk Malow Suwałki, który zmierzył się z brązowymi medalistami poprzednich rozgrywek. W pierwszym z dwóch zaplanowanych sparingów podopieczni Andrei Anastasiego triumfowali 3:0, przegrywając jednak dodatkową partię.

Warszawianie od początku wypracowali sobie przewagę 8:3 i utrzymywali ją przez większość seta(16:13). W końcówce premierowej odsłony Ślepsk doprowadził do wyrównania, a losy tej partii rozstrzygnęła wymiana, po której stołeczni triumfowali 28:26.

Również druga partia rozpoczęła się po myśli gospodarzy sparingu (8:4), inicjatywa cały czas leżała po stronie brązowych medalistów PlusLigi, którzy nie mieli większych problemów z wygraniem tej odsłony. W drugim secie warszawianie aż 5 razy zapunktowali blokiem, a dobrze prezentował się w ofensywie Dusan Petković.

Początek trzeciego seta stał pod znakiem w miarę równej gry, a obaj szkoleniowcy zdecydowali się na zmiany w składzie. W połowie seta stołeczni odskoczyli na 16:13 i dość pewnie utrzymywali dystans nad rywalem z Suwałk, triumfując ostatecznie 25:22.

Szkoleniowcy postanowili rozegrać dodatkową partię. W niej na początku minimalnie lepsi byli podopieczni Andrzeja Kowala (8:7, 16:14). Projekt Warszawa cały czas musiał gonić wynik, ale nie udało mu się doprowadzić do remisu i ta część meczu padła łupem Ślepska.

W szeregach warszawian całkiem nieźle spisał się Dusan Petković, który w dwóch pierwszych setach wywalczył 10 oczek, notując 77% skuteczności swojego ataku. 11 punktów miał Jan Fornal, przyjmujący rozegrał trzecią i czwartą partię. Tyle samo oczek wywalczył środkowy Andrzej Wrona, ale on na boisku był przez wszystkie cztery odsłony. Liderem z 12 punktami był natomiast Michał Superlak.

Po stronie podopiecznych Andrzeja Kowala brylował Bartłomiej Bołądź. Bombardier skończył mecz z 19 punktami, z których 15 wywalczył w ofensywie, 1 dołożył w boku, a 3 bezpośrednio z pola zagrywki. Całkiem nieźle poradził sobie również Piotr Łukasik. Nowy przyjmujący Ślepska zdobył 10 punktów.

Projekt Warszawa – Ślepsk Malow Suwałki 3:0
(28:26, 25:22, 25:22)

Dodatkowy set: 23:25

Projekt: Kowalczyk (7), Kwolek (7), Wrona (11), Blankenau (7), Petković (10), Grobelny (5), Jaglarski (libero) oraz Gałązka (4), Superlak (12) i Fornal (11)
Ślepsk: Łukasik (10), Makowski, Bołądź (19), Takvam (8), Buchowski (7), Smoliński (1), Czunkiewicz (libero) oraz Laskowski (5), Ziobrowski (4), Rudzewicz (3), Sapiński (3) i Filipowicz (libero)