Strefa Siatkówki – Mocny Serwis

Brankica Mihajlović oficjalnie w klubie z Monzy

fot. Łukasz Krzywański

Utytułowana reprezentantka Serbii dołączy w sezonie 2021/2022 do zespołu Saugella Monza. Dla Brankicy Mihajlović, bo o niej mowa, będzie to debiut we włoskiej ekstraklasie. – Jestem gotowa dać z siebie wszystko, aby osiągnąć wspaniałe cele w jednej z najpiękniejszych lig świata – podkreśliła przyjmująca tuż po podpisaniu kontaktu z drużyną z Monzy. 

Koleżankami klubowymi Mihajlović w zespole Saugella Monza będą m.in. znana z ŁKS-u Commercecon Łódź Katarina Lazović oraz reprezentantka Polski Magdalena Stysiak.Brankica Mihajlović w dotychczasowej karierze reprezentowała m.in. RC Cannes, Hisamitsu Springs czy Fenerbahce Stambuł. Co ciekawe do tej pory nie grała w żadnym włoskim klubie, więc pod tym względem utytułowaną i doświadczoną zawodniczkę czeka debiut. Serbka ma na swoim koncie dwa mistrzostwa Szwajcarii, mistrzostwo Brazylii, wicemistrzostwo Japonii, dwa wicemistrzostwa Turcji oraz brązowy medal mistrzostw Chin. To jednak tylko część jej dorobku. Dwukrotnie zdobywała mistrzostwo Europy (w 2017 i 2019 roku) i w obu edycjach ME wyróżniano ją tytułem najlepszej przyjmującej. W swojej kolekcji ma również mistrzostwo świata z 2018 roku.

Jestem bardzo zadowolona z wyboru, którego dokonałam i nie mogę się doczekać przyjazdu do Monzy, aby być częścią tego wspaniałego klubu. Jestem gotowa dać z siebie wszystko, aby osiągnąć wspaniałe cele w jednej z najpiękniejszych lig świata – podkreśliła Brankica Mihajlović. – Przyjazd i granie we Włoszech zawsze było dla mnie marzeniem. Widziałam grę Monzy w zeszłym sezonie: pokazywała świetną siatkówkę zarówno w lidze, jak i w pucharach, ale przede wszystkim była postrzegana jako świetne połączenie grupy. Bardzo się cieszę, że dołączam do tego klubu, który między innymi może pochwalić się bardzo zaangażowanymi kibicami. Dążę do rozwoju i doskonalenia każdego dnia, zarówno jako zawodniczka, jak i jako osoba. Myślę, że będzie to wspaniałe doświadczenie, którego celem jest z pewnością dotarcie jak najdalej we wszystkich rozgrywkach, bo będziemy mogli liczyć na fantastyczną grupę graczy. Możemy więc marzyć o czymś wielkim. Będziemy musieli tylko postarać się dać z siebie wszystko zarówno na treningach, jak i w meczu, a wyniki przyjdą. Jak powiedziałam, jestem bardzo zmotywowana, chcę też uczyć się włoskiego i mam nadzieję, że zespół mi w tym pomoże. Mam nadzieję, że wspólnie uda nam się osiągnąć ważne cele, jak dotarcie do finału i zdobycie tytułów.

Claudio Bonati, dyrektor sportowy Vero Volley, podkreśla rolę, jaką Serbka od lat odgrywa na międzynarodowych boiskach. – Mihajlović jest jedną z najlepszych zawodniczek na arenie międzynarodowej. Zdobywała MVP w turniejach takich jak igrzyska olimpijskie w Rio 2016. Jest mistrzynią, która z pewnością sprawi, że dokonamy jakościowego skoku w Europie. Jest bardzo energiczna i chętna do rozpoczęcia tego nowego, stymulującego doświadczenia w najpiękniejszej lidze świata i nie możemy się doczekać, aby powitać ją w naszej społeczności.

źródło: inf. własna, verovolley.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-06-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę