Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > BPT Challenge Xiamen: Polki kończą turniej na 9. miejscu

BPT Challenge Xiamen: Polki kończą turniej na 9. miejscu

Jagoda Gruszczyńska i Aleksandra Wachowicz zajęły 9. miejsce w Beach Pro Tour Challenge w chińskim Xiamen. Polki, w zaciętym spotkaniu barażowym, którego stawką był awans do 1/8 wygrały z australijską parą Fejes/Milutonovic. Jednak w walce o ćwierćfinał uległy niemieckiemu duetowi Ittlinger/Borger.

zacięta walka o 1/8

Para Fejes/Milutinovic, podobnie jak Polki, awansowała do głównej drabinki poprzez eliminacje. Jagoda Gruszczyńska i Aleksandra Wachowicz rozpoczęły mecz obiecująco. Polki pewnie wykorzystywały swoje akcje i szybko zbudowały prowadzenie, które zachowały do końca seta. Bardzo dobrze prezentowała się Aleksandra Wachowicz, która posyłała trudne zagrywki, a do tego dokładała punktowe bloki. Pierwszego seta para Gruszczyńska/Wachowicz wygrała 21:17

Tak łatwo nie było już w drugiej odsłonie. Od pierwszych piłek zespoły toczyły walkę cios za cios. Tym razem z pola zagrywki raz po raz trudności sprawiała Milutinovic. Pomimo skutecznej gry blokiem i kolejnych kontrataków Polki musiały uznać wyższość rywalek 23:21, a  o awansie do kolejnej rundy decydował tie-break.

W ostatniej odsłonie rywalizacji również przez długi fragment toczyła się walka punkt za punkt, jednak kolejne dobre akcje po stronie Jagody Gruszczyńskiej i Aleksandry Wachowicz pozwoliły na zbudowanie prowadzenia w końcówce i ostateczny awans do 1/8 turnieju.

Aleksandra Wachowicz zdobyła w tym spotkaniu 26 punktów (17 ataków, 5 bloków i 4 asy), z kolei Jagoda Gruszczyńska miała w swoim dorobku 10 punktów (9 ataków, 1 as).

Gruszczyńska/Wachowicz – Fejes/Milutinovic 2:1 (21:17, 21:23, 15:12)

niemki były za mocne

W meczu 1/8 finału Jagoda Gruszczyńska i Aleksandra Wachowicz zmierzyły się z niemieckim duetem Sandrą Ittlinger i Karlą Borger, które dotarły do tej fazy turnieju z kompletem zwycięstw. Mimo że na początku spotkania Aleksandra Wachowicz pewnie kończyła ataki, to Niemki szybko objęły kilkupunktowe prowadzenie (10:6). Dobra dyspozycja w polu serwisowym pozwoliła rywalkom na utrzymanie przewagi, a nawet jej powiększenie. Ostatecznie punkty zdobyte seriami spowodowały, że Niemki wygrały pierwszą odsłonę 21:10.

W drugim secie pojawiło się więcej emocji i wyrównanej gry. Jednak na prowadzeniu cały czas pozostawały siatkarki z Niemiec (12:9). Wypracowana na wczesnym etapie seta przewaga pozwalała im na spokojną grę, nawet w momentach gdy Polki wykorzystywały kolejne kontrataki. Ostatecznie, w końcówce, rywalki postawiły kropkę nad „i” i wyeliminowały Gruszczyńską i Wachowicz z dalszej rywalizacji.

Aleksandra Wachowicz w tym spotkaniu zapisała na swoim koncie 11 punktów (9 ataków, 2 bloki), a Jagoda Gruszczyńska 7 (6 ataków i 1 as).

Ittlinger/Borger – Gruszczyńska/Wachowicz 2:0 (21:10. 21:18)