Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Boyer odejdzie z Jastrzębskiego Węgla, ale zostanie w PlusLidze?

Boyer odejdzie z Jastrzębskiego Węgla, ale zostanie w PlusLidze?

fot. Klaudia Piwowarczyk

Przed końcem roku pojawiły się pierwsze plotki transferowe dotyczące kolejnego sezonu. Włoskie media spekulują, że blisko odejścia z Jastrzębskiego Węgla jest Stephen Boyer. Gian Luca Pasini łączy francuskiego atakującego z Asseco Resovią Rzeszów, która obecnie jest liderem PlusLigi.

Mimo że PlusLiga dopiero przekroczyła półmetek rundy zasadniczej, a do najważniejszych meczów w sezonie pozostało jeszcze sporo czasu, to już pojawiają się plotki transferowe dotyczące przetasowań w poszczególnych klubach. Włoski dziennikarz, Gian Luca Pasini twierdzi, że bliski odejścia z Jastrzębskiego Węgla jest Stephen Boyer. Według niego celem francuskiego atakującego jest przejście do Asseco Resovii Rzeszów.Stephen Boyer do Jastrzębskiego Węgla trafił przed sezonem 2021/2022. Pierwsze miesiące w śląskiej drużynie nie były dla niego w pełni udane, bowiem borykał się z kłopotami zdrowotnymi. Później udało mu się bardziej ustabilizować swoją dyspozycję, a w obecnych rozgrywkach stał się jednym z liderów wicemistrza Polski. Wielokrotnie prowadził go do zwycięstwa, odbierając statuetkę dla najlepszego zawodnika spotkania, a w meczu z Projektem Warszawa na swoim koncie zapisał aż 32 punkty. W trwającym sezonie w 16 meczach zgromadził 215 oczek, z czego 25 w polu serwisowym, 19 w bloku, a pozostałe w ataku, w którym jego skuteczność do tej pory wynosi 57%.

Jego dobra postawa zapewne nie ujdzie uwadze działaczy innych klubów. Pewnie niejeden klub chciałby mieć takiego zawodnika w swoich szeregach. Być może Francuz jest na celowniku nawet Asseco Resovii Rzeszów, która w końcu zaczyna się odradzać po kilku latach marazmu. Do tej pory zaliczyła tylko dwie porażki, w tym z Jastrzębskim Węglem, ale nie przeszkodziło jej to zostać liderem PlusLigi na koniec roku. Obecnie za atak w ekipie z Podkarpacia odpowiadają Maciej Muzaj i Jakub Bucki. Być może zmieni się to w kolejnym sezonie, ale droga do tego jeszcze daleka, a plotek transferowych pewnie z tygodnia na tydzień będzie coraz więcej. Dopiero czas pokaże czy spekulacje Pasiniego okazały się trafne.

źródło: blog Passiniego, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-12-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2023 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę