Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Błażej Podleśny zamienił Czechy na Austrię

Błażej Podleśny zamienił Czechy na Austrię

fot. Jaroslav Obsadny - vkostrava.eu

Po dwóch sezonach spędzonych w VK Ostrava Błażej Podleśny zakończył swoją przygodę z ligą czeską. Od nowego sezonu niespełna 25-letni rozgrywający będzie grał w lidze austriackiej, w której będzie bronił barw SK Zadruga AICH/DOB.

W ostatnich latach kierunek austriacki był dość popularny wśród polskich siatkarzy. Praktycznie nie było sezonu, w którym w lidze austriackiej nie byłoby biało-czerwonych akcentów. Takie będą również w kolejnych rozgrywkach. Wszystko za sprawą między innymi Błażeja Podleśnego, który ligę czeską zamienił na austriacką, a od nowego sezonu będzie bronił barw SK Zadruga AICH/Dob.Błażej Podleśny to niespełna 25-letni rozgrywający, który na początku swojej przygody z siatkówką grał w takich klubach jak: Hutnik Kraków, Volley Rybnik, drugiej drużynie Jastrzębskiego węgla, ale ostatnie dwa sezony spędził poza Polską. Występował w VK Ostrava, z którą miał możliwość grania w europejskich pucharach oraz rywalizowania o czołowe lokaty w lidze czeskiej. W sezonie 2018/2019 osiągnął jeden z największych sukcesów w swojej dotychczasowej karierze, bowiem wywalczył brązowy medal czeskich rozgrywek.

Miniony sezon nie był już tak udany dla jego drużyny. Wprawdzie przez pandemię koronawirusa nie rozegrała ona fazy play-off, ale na finiszu rundy zasadniczej plasowała się dopiero pod koniec ósemki. – Na mecz przed końcem rundy zajmowaliśmy siódme miejsce w tabeli, co na pewno nie było wynikiem na miarę naszych oczekiwań. Nie byliśmy w stanie w tym sezonie znaleźć odpowiedniej dyspozycji, która dałaby nam stabilizację. Graliśmy w kratkę, zdobywaliśmy punkty z ligową czołówką, ale później potrafiliśmy polec w starciu z drużyną z dolnej części tabeli. Było to frustrujące i męczące psychicznie, bo pojawiały się kolejne pytania, na które ciężko było znaleźć odpowiedzi. Myślę, że miała na to wpływ obecność na treningach. Siatkówka to sport, w którym potrzebnych jest 12 lub 14 graczy, a u nas na zdecydowanej większości jednostek treningowych nie mogliśmy korzystać z usług wszystkich zawodników z powodu najróżniejszych sytuacji. Bardzo ciężko było wtedy o przeprowadzenie treningu taktycznego i przygotowanie się pod mecz z zespołem, z którym graliśmy – podsumowywał miniony sezon polski rozgrywający na łamach Strefy Siatkówki.

Błażej Podleśny o miejsce w podstawowym składzie SK Zadruga AICH DOB będzie rywalizował z innym nowym nabytkiem austriackiej ekipy. Został nim 23-letni Brazylijczyk – Gabriel Ferreira Garcia. Ten rozgrywający przez większość swojej dotychczasowej kariery grał w Brazylii. Dopiero przed sezonem 2019/2020 wybrał się do Europy, a ściślej rzecz biorąc do Portugalii, gdzie bronił barw Sportingu Clube das Caldas.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-06-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved