Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Błażej Krzyształowicz: Stres po niewykorzystanej akcji nas paraliżuje

Błażej Krzyształowicz: Stres po niewykorzystanej akcji nas paraliżuje

fot. Michał Szymański

MOYA Radomka Lotnisko Warszawa-Radom nie ma udanej serii. W tej kolejce spotkań TAURON Ligi przegrała w Opolu i zajmują odległe miejsce w tabeli. – Ciężko znaleźć racjonalne wytłumaczenie, bo w trakcie tygodnia treningowego nie gramy z tak dużą liczbą błędów. Przychodzi mecz i stres po niewykorzystanej akcji czy popełnionym błędzie nas paraliżuje i wielokrotnie zdarza się, że jeden błąd wywołuje lawinę – mówił trener Radomki, Błażej Krzyształowicz.

Nie tak ten sezon wyobrażali sobie kibice Radomki. Po wycofaniu się z rozgrywek Legionovii, Radomka Radom zajmuje ostatnie miejsce w tabeli. Przegrała także ważne spotkanie z sąsiadem w tabeli – Uni Opole. – Nie chcę szukać wytłumaczeń czy wymówek. W sporcie nie ma na to miejsca. Wiadomo, że wnioski trzeba wyciągnąć, ale to my musimy przede wszystkim zacząć zmieniać coś w naszej grze, bo to głównie od nas zależy, jak to będzie wyglądało – oceniła Natalia Murek, która nie ukrywała, że psychika również robi swoje. – Po 10 porażkach pojawia się w głowie może strach i żeby to zmienić, trzeba wygrać, a żeby wygrać, trzeba mieć tę głowę otwartą. To jest sport zespołowy i cała drużyna takie głowy musi mieć, nie wystarczą dwie, trzy dziewczyny – podsumowała Murek. Jej zespół będzie miał teraz kilka dni, aby przygotować się do kolejnego starcia z ekipą z Bydgoszczy. – Na rękę jest nam to, że będziemy miały dłuższą przerwę pomiędzy meczami i 1,5 tygodnia przygotowań. To pozwoli nam na dużo treningów indywidualnych, skupieni się na technice, co daje więcej pewności siebie i może ten wynik u nas będzie wyglądał trochę inaczej. Mam taką nadzieję, że w końcu to ruszy – zapowiedziała siatkarka.Na sporą liczbę błędów swojej drużyny zwracał za to uwagę jej szkoleniowiec. -Zaczęliśmy bardzo źle, w każdym z dwóch pierwszych setów popełniliśmy 10 niewymuszonych błędów i ciężko znaleźć racjonalne wytłumaczenie, bo w trakcie tygodnia treningowego nie gramy z tak dużą liczbą błędów. Przychodzi mecz i stres po niewykorzystanej akcji czy popełnionym błędzie nas paraliżuje i wielokrotnie zdarza się, że jeden błąd wywołuje lawinę. Wiadomo, że jeśli stracimy cztery, pięć punktów nie jesteśmy już w stanie tego odrobić – mówił Błażej Krzyształowicz.

Jego zespół na swoją korzyść przechylił jedynie trzecią partię spotkania, a w statystykach widać, że właśnie wtedy radomianki myliły się najrzadziej. – W trzecim secie popełniliśmy 5 błędów, w czwartym wróciliśmy do ich dużej liczby, czego nie mamy prawa robić. Na razie trening powoduje taki stan, że ich nie popełniamy. Przeciwnik, sędziowie, cała atmosfera meczowa powoduje, że cały zespół jest usztywniony, nie zachowuje się tak, nie gra tak, jak my widzimy to na treningach – zdradził trener Radomki Radom.

źródło: opr. własne, Radomka Radom

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2023-01-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2023 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę