Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Błażej Krzyształowicz: Na pewno mamy z czego się cieszyć

Błażej Krzyształowicz: Na pewno mamy z czego się cieszyć

Siatkarki Grot Budowlanych Łódź mają już od kilku dni świąteczną przerwę. Ostatnimi zajęciami był sobotni, zwycięski mecz z DPD Legionovią Legionowo. Treningi wznowią 27 grudnia przed południem. – Zawodniczki mają siedem dni wolnego, które im się należały. Były już przemęczone po dużym rytmie grania, są mikrourazy. Na szczęście nie mieliśmy przerwy covidowej – powiedział trener Budowlanych Błażej Krzyształowicz.

Grot Budowlani są jedynym zespołem w TAURON Lidze, który nie miał  w zespole przypadków koronawirusa. – Teraz siedem dni przerwy były bardzo potrzebne – kontynuuje łódzki szkoleniowiec. – Choć wszyscy w klubie kochamy siatkówkę, to taki rozbrat z naszą dyscypliną bardzo przyda się. Jestem przekonany, że w czasie tej przerwy zawodniczki zatęsknią za siatkówką, za odbijaniem piłki i z dobrą energią wrócą do tego co bardzo lubią – powiedział trener Błażej Krzyształowicz.

Sezon dla Grot Budowlanych rozpoczął się wręcz fatalnie. Zespół przegrał przed własną publicznością z beniaminkiem TAURON Ligi – Jokerem Świecie. Potem przyszły kolejne porażki, po których nastąpiła seria dwunastu zwycięstw, a kilka z nich było wręcz błyskotliwych. Trener Krzyształowicz i jego siatkarki były wielokrotnie chwalone, a ich dobrą grę odzwierciedla wysoka, druga lokata w tabeli. – Na pewno na święta udajemy się w dobrych nastrojach – uśmiecha się łódzki szkoleniowiec. – Cieszymy się z naszej gry, ze zwycięstw, które budują dobrą atmosferę. Zrewanżowaliśmy się z Legionovii, pokonaliśmy Chemika w Superpucharze PLS-u. Zespół potrafił utrzymać koncentrację, grał cierpliwie, starał się nie popełniać błędów. Na pewno mamy z czego się cieszyć – podkreśla Błażej Krzyształowicz.

W tabeli prowadzi Developres SkyRes Rzeszów. Po trzy przegrane mają Grot Budowlani oraz E.LECLERC MOYA Radomka Radom. – Rzeszów co prawda nie przegrał w tym sezonie (wypowiedź przed meczem Developresu w Kaliszu), ale TAURON Liga nie ma takiego hegemona jakim jeszcze niedawno był Chemik Police. Rywalizacja wyrównała i w stawce jest dosyć ciasno. Myślę, że jesteśmy w tej chwili 3-4 czwartą ligą w Europie. Poszczególne nasze zespoły prezentują swój styl – powiedział Błażej Krzyształowicz.

W rankingu MVP prowadzi z siedmioma statuetkami Veronica Jones-Perry. Wyprzedza ona Olivię Różański – 5. – Nasza siła ataku opiera się nie tylko na Jones-Perry. Zespół jest w lidze najbardziej zbilansowany. Ofensywa opiera się na innych skrzydłowych oraz środkowych. Zespół dysponuje dużą różnorodnością ataku – podkreśla Błażej Krzyształowicz. Kolejnym przeciwnikiem łodzianek będzie E.LECLERC MOYA Radomka Radom, a konfrontację dwóch czołowych zespołów TAURON Ligi zaplanowano na piątek, 8 stycznia, o godzinie 17:30.

źródło: tauronliga.pl