Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > BKS Visła zwycięzcą turnieju w Sulęcinie

BKS Visła zwycięzcą turnieju w Sulęcinie

BKS Visła Bydgoszcz, Gwardia Wrocław, STS Olimpia Sulęcin, KRISPOL Września – taka jest kolejność zakończonego w niedzielę Turnieju o Puchar Burmistrza Sulęcina, w którym udział brały cztery drużyny TAURON 1. Ligi Mężczyzn. Trzy zwycięstwa na swoim koncie zapisali bydgoszczanie, dwa wrocławianie, jedno sulęcinianie. Natomiast wrześnianie ponieśli trzy porażki.

Dla wszystkich drużyn był to cenny sprawdzian formy przed startem sezonu, który zaplanowano na 23 września. Każdy zespół przez dwa dni rozegrał trzy spotkania. W sobotę zgodnie z harmonogramem każda drużyna rozegrała po dwa mecze.

Warto zaznaczyć, że przed rozpoczęciem turnieju trenerzy zgodnie uzgodnili, że będą rozgrywali w każdym meczu po trzy pełne sety. W sobotę zostały rozegrane cztery mecze. Natomiast na niedzielę organizatorzy zaplanowali tylko dwa pojedynki.

W pierwszym niedzielnym meczu po przeciwnych stronach siatki stanęli zawodnicy BKS Visły oraz Krispolu. Premierowa odsłona była wyrównana. Do jej połowy drużyny grały praktycznie punkt za punkt (16:15). Po stronie bydgoszczan na skrzydle dobrze spisywał się Jan Galabov, a na środku Mariusz Marcyniak. Natomiast po stronie wrześnian równy poziom starali się utrzymać Tomasz Pizuński oraz Tomasz Narowski. Końcówka seta dostarczyła kibicom sporo emocji, ale ostatecznie triumfowali podopieczni Marcina Ogonowskiego 25:23.

Zespół z Bydgoszczy podbudowany wygraną, w kolejnej partii dość szybko narzucił rywalom swój rytm gry (8:3). Serią dobrych zagrywek popisał się Patryk Łaba (16:10). Siatkarze z Wrześni nie potrafili znaleźć sposobu, aby zatrzymać BKS Visłę. Tę część spotkania przegrali dość wyraźnie 15:25.

Trzeci set to kopia drugiego. Drużyna znad Brdy poszła za ciosem i przejęła pełną kontrolę nad grą (16:7). Pomimo starań i zmian w składzie Krispolu (na boisku pojawili się m.in. Marcin Krawiecki oraz Mateusz Linda), wrześnianie musieli uznać wyższość beniaminka TAURON 1. ligi 16:25.

BKS Visła Bydgoszcz – KRISPOL Września 3:0
(25:23, 25:15, 25:16)

BKS Visła: Marcyniak (11), Galabov (15), Kowalski (7), Strzeżek (3), Masny (1), Łaba (11), Bonisławski (libero) oraz Kosiba (4), Karpinski (2)
Krispol: Herbich (1), Roque de Oliveria (4), Narowski (5), Brzóstowicz (3) Leracz (4), Pizuński (3), Drzierżyński (libero) oraz Koliński, Rakowski (3), Krawiecki, Linda (6), Ligocki (libero)

Początek pierwszej partii w meczu Gwardii z Olimpią był dość wyrównany (13:13). Następnie serią dobrych serwisów popisał się Krzysztof Gibek (18:14). Z akcji na akcję coraz skuteczniejszy był Maciej Naliwajko (19:18). Do tego sulęcinianie dobrze czytali grę rywali i ustawiali szczelny blok. Ostatecznie nerwową grę na przewagi na swoją stronę rozstrzygnęli wrocławianie 26:24.

Gwardziści poszli za ciosem. W kolejnym secie dość szybko narzucili STS Olimpii swój rytm gry (13:8). Na niewiele zdały się przerwy na żądanie trenera Tomasza Kowalskiego oraz zmiany w składzie. Gwardia pewnie wygrała tę część spotkania 25:18.

W secie numer trzy podopieczni Krzysztofa Janczaka dyktowali warunki gry 11:8. Nie do zatrzymania był Mateusz Frąc oraz Błażej Szymeczko. Z kolei gospodarze nie wystrzegali się prostych błędów. Jeśli ktoś sądził, że sulęcinianie złożą broń, ten był w błędzie. Siatkarze z Sulęcina walczyli do końca i doprowadzili do remisu 21:21, a chwilę później po ataku Turka objęli prowadzenie 22:21. Ostatecznie nerwową końcówkę na przewagi wygrali gospodarze 27:25.

Gwardia Wrocław – STS Olimpia Sulęcin 2:1
(26:24, 25:18, 25:27)

Gwardia: Szymeczko (7), Lubaczewski (10), Gibek (10), Biernat (4), Frąc (10), Olczyk (6), Kołtowski (libero) oraz Pieknik (1), Wierzbicki (1), Malicki
STS Olimpia: Kordysz (7), Rymarski (2), Turek (13), Maluchnik, Siwczyk (2), Naliwajko (7), Sas (libero) oraz Jurant (1), Tomczak, Zimoń (3), Paszkowski (2)