Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > BKS przedłużył ważny kontrakt

BKS przedłużył ważny kontrakt

fot. Michał Szymański

Najlepiej atakująca bielska siatkarka postanowiła dłużej grać w BKS-ie. Po Kindze Drabek, Martynie Świrad i Dagmarze Dąbrowskiej nową umowę podpisała Andrea Kossanyiova.

Andrea Kossanyiová to 27-letnia przyjmująca, reprezentantka Czech, która w poprzednim sezonie znalazła się w najlepszej „czwórce” punktujących Ligi Siatkówki Kobiet. W 22 meczach zdobyła łącznie 342 punkty (295 punktów atakiem, 35 blokiem, 12 zagrywką). 295 punktów zdobytych atakiem dało Kossy trzecie miejsce wśród najlepiej atakujących siatkarek ligi i miano najlepszej atakującej BKS Stal Bielsko-Biała.

Andrea ma na swoim koncie aż 5 mistrzostw Czech i 5 Pucharów Czech (2013, 2014, 2015 i 2018 w barwach VK Agel Prostejov, oraz w 2019 r. z VK UP Olomouc). W 2012 roku z drużyną z Prościejowa zdobyła srebrny, a w 2010 roku z PVK Olymp Praga brązowy medal mistrzostw swojego kraju. Ponadto w 2019 r. wraz z drużyną z Ołomuńca wygrała Puchar MEVZA, a więc Środkowoeuropejskiego Związku Piłki Siatkowej zrzeszającego sześć państw: Austrię, Czechy, Słowację, Węgry, Słowenię i Chorwację.

Oprócz sukcesów klubowych popularna Kossy może pochwalić się również sukcesami reprezentacyjnymi. Od kilku lat jest bowiem systematycznie powoływana do reprezentacji Czech. W 2010 r. wraz z koleżankami z reprezentacji zdobyła brązowy medal w mistrzostwach Europy juniorek, podczas których wybraną ją najlepszą atakującą tych zawodów. W 2012 r. już w seniorskiej kadrze wygrała Ligę Europejską, a w 2018 roku w tych rozgrywkach zajęła 3. miejsce.

Bartłomiej Piekarczyk (trener BKS Bielsko-Biała): Gdy zaczęliśmy budowę zespołu na kolejny sezon Kossy była jedną z pierwszych zawodniczek, które chcieliśmy zatrzymać. Nie było to łatwe, ale cieszę się, że po raz kolejny nam zaufała i zostaje z nami na kolejny sezon. Andrea była głównym filarem zespołu, kończyła wiele ważnych piłek, a co dla mnie najważniejsze pokazała, że w trudnych momentach zawsze mogę na nią liczyć. Wierzę w to mocno, że kolejny rok będzie dla niej jeszcze lepszy, bo to cały czas bardzo rozwojowa zawodniczka.

Zobacz również:
Karuzela transferowa Tauron Ligi

źródło: bks.bielsko.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-06-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2023 Strefa Siatkówki All rights reserved