Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > BKS ma nową środkową

BKS ma nową środkową

fot. Michał Szymański

BKS BOSTIK Bielsko-Biała ogłosił kolejny transfer na sezon 2022/23. Bialski klub zakontraktował środkową Nikolę Abramajtys, która poprzednie rozgrywki spędziła w Asotrze Płomieniu Sosnowiec.

Nikola Abramajtys ma 25 lat i mierzy 185 cm wzrostu. Swoje pierwsze siatkarskie kroki stawiała w SMS-ie LO Opole, z którego przeniosła się do SMS-u Police. Tam brała udział w rozgrywkach młodzieżowych i na boiskach drugiej ligi. W tym czasie dwa razy z rzędu była wybierana najlepszą blokującą mistrzostw Polski szkół licealnych.Jej dobra gra zaprocentowała angażem w drużynie mistrza Polski – Chemiku Police. Dzięki czemu mogła trenować i grać z wieloma gwiazdami, które w tamtym czasie reprezentowały barwy polickiego klubu, m.in. Joanną Wołosz, Anną Werblińską, Stefaną Veljković, Jeleną Blagojević, Agnieszką Bednarek-Kaszą, Katarzyną Gajgał-Anioł, Madelaynne Montano czy obecną Prezes Bialskiego Klubu Sportowego S.A. – Aleksandrą Jagieło.

Właśnie w Chemiku zaliczyła debiut w najwyższej klasie rozgrywkowej w spotkaniu przeciwko Enei PTPS Piła, w którym zdobyła nawet swój jeden jedyny punkt na tym szczeblu rozgrywek. Licznik występów w siatkarskiej polskiej elicie zatrzymał się u Nikoli na „dwójce”, bowiem oprócz wspomnianego meczu z Piłą, pojawiła się także na zagrywce w spotkaniu z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Tym samym w wieku 20 lat zdobyła swój pierwszy tytuł mistrzyni Polski seniorek. W sezonie 2017/2018 była siatkarką UNI Opole, następnie reprezentowała barwy AZS Politechniki Śląskiej Gliwice, KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, Grupy Azoty PWSZ Jedynki Tarnów, a w ostatnich dwóch sezonach Asotry Płomienia Sosnowiec. Dla zespołu z Sosnowca zdobyła w ostatnim sezonie 237 punktów (prawie 10 punktów na mecz) z czego aż 80 blokiem. Tak dobry rezultat dał siatkarce tytuł najlepszej blokującej 1. ligi kobiet.

Bartłomiej Piekarczyk (trener BKS BOSTIK Bielsko-Biała) – Nikola od kilku sezonów pukała do drzwi TAURON Ligi. Bardzo się cieszę, że w kolejnym sezonie będziemy mogli obserwować jej grę w naszych barwach. Nikola była jedną z najbardziej wyróżniających się środkowych w pierwszej lidze, a jej atutem jest na pewno blok, którym sprawiała wiele problemów swoim przeciwniczkom. Mam nadzieję, że sezon spędzony w wyższej klasie rozgrywkowej pozwoli jej się rozwinąć na tyle, że będzie też groźniejsza w innych elementach siatkarskich.

Zobacz również:
Karuzela transferowa TAURON Ligi 2022/2023

źródło: bkssa.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-06-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę