Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > BKS lepszy od wrocławianek w ostatnim sparingu

BKS lepszy od wrocławianek w ostatnim sparingu

Siatkarki TAURON Ligi są na ostatniej prostej przygotowań przed rozpoczynającym się za niespełna tydzień sezonem. Po zremisowaniu piątkowego sparingu w sobotę BKS Stal Bielsko-Biała pokonał #Volley Wrocław 3:1. Było to ostatnie spotkanie towarzyskie dla obu zespołów przed nadchodzącymi rozgrywkami.

Oba zespoły rozpoczęły spotkanie od bardzo wyrównanej gry. Z biegiem meczu #VolleyWrocław zaczął budować prowadzenie, które w pewnym momencie osiągnęło nawet 5 punktów (19:14). Odważna i aktywna gra w obronie zaowocowała zwycięstwem w pierwszym secie 25 do 21.

Akcja za akcją, punkt za punkt – tak można opisać początek drugiego seta. Wrocławski zespół wyszedł nawet na prowadzenie, ale rywalki nie dawały za wygraną. Niezwykle zacięta była końcówka tej partii, którą wygrały zawodniczki Stali 22:25. W trzeciej partii spotkania #VolleyWrocław cały czas minimalnie prowadził. Koniec okazał się jednak niezwykle wyrównany. Przy stanie 24:24 dwukrotnie atak skutecznie zakończył zespół gości.

W czwartej partii błędy w obronie wrocławianek wykorzystywały przyjezdne. W pewnym momencie prowadziły nawet 7 punktami – 23:16. Pomimo walki do ostatniej piłki, set zakończył się wynikiem porażką gospodyń – 17:25.

W szeregach wrocławianek bardzo dobrze funkcjonował blok, podopieczne trenera Kurczyńskiego zdobyły w tym elemencie 15 punktów (8 skutecznych bloków BKS-u). #VolleyWrocław miał problem ze skutecznością w ataku, która ostatecznie wyniosła 32%. BKS słabiej radził sobie w przyjęciu, ale potrafił nawet po niedokładnym odbiorze wyprowadzić punktowy atak. Dla #VolleyWrocław najczęściej punktowała Izabella Rapacz, która zdobyła 18 oczek (3 asy i 15 z 30 skończonych ataków). W szeregach przyjezdnych liderką była zdobywczyni 20 punktów Andrea Kossanyiova (1 as, 2 bloki, 17/41 w ataku, co daje 41% skuteczności).

Jako pierwsze rywalizację w TAURON Lidze zainaugurują siatkarki BKS-u Stali Bielsko-Biała, które w piątek zagrają w Łodzi z ŁKS-em Commercecon. #VolleyWrocław do gry wejdzie w niedzielę, kiedy to również w wyjazdowym meczu zmierzy się z Developresem SkyRes Rzeszów.

#VolleyWrocław – BKS Stal Bielsko-Biała 1:3
(25:21, 22:25, 24:26, 17:25)

Volley: Witkowska (13), Gancarz (2), Murek (7), Szady (4), Rapacz (18), Bączyńska (16), Pancewicz (libero) oraz Wołodko, Adamek (libero), Jasek, Fedorek (7) i Słonecka
BKS: Kossanyiova (20), Świrad (9), Orvosova (13), Witowska (6), Szlagowska (14), Gajewska (1), Szczygłowska (libero) oraz Kazała (3), Drużkowska (1), Wawrzyniak (1), Janiuk (7), Dąbrowska i Drabek (libero)

źródło: opr. własne, volleywroclaw.pl