Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > BKS lepszy od Węgierek, remis w Kaliszu

BKS lepszy od Węgierek, remis w Kaliszu

Dopiero za około miesiąc rozegrane zostaną pierwsze spotkania TAURON Ligi. Zespoły w niepełnych składach przygotowują się do rozgrywek. W ostatnim czasie swoją formę na tle rywalek sprawdzały BKS BOSTIK Bielsko-Biała, Energa MKS Kalisz i UNI Opole. Bielszczanki wygrały z węgierskim MAV Elore Szekesfehervar. W meczu towarzyskim kaliszanek z opolankami był natomiast remis.

Dobiegł końca kolejny tydzień przygotowań zespołów TAURON Ligi do sezonu 2023/2024. Pierwszy oficjalny sparing rozegrały siatkarki BKS-u BOSTIK ZGO Bielsko-Biała. Bielszczanki sprawdzały swoją formę na tle siatkarek z Węgier. Pierwszego seta podopieczne trenera Piekarczyka zdominowały, wygrywając do 10. Wraz z biegiem meczu, stawał się on bardziej zacięty, ale za każdym razem siatkarki MAV Elore Szekesfehervar musiały uznawać wyższość rywalek. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem 3:0 BKS-u. Rozegrano jeszcze dodatkową partię. W niej po walce na przewagi lepsze okazały się już Węgierki.

BKS BOSTIK ZGO Bielsko-Biała – MAV Elore Szekesfehervar 3:0
(25:10, 25:19, 25:21)
dodatkowy set: 26:28

Remis w sparingu w Kaliszu

W sobotę w Kaliszu Energa MKS podejmowała UNI Opole. Pierwszego seta przyjezdne wygrały 25:23. W drugim po walce na przewagi 27:25 triumfowały kaliszanki. Trzecia odsłona również padła łupem zespołu z Kalisza. Tym razem gospodynie wygrały wyraźniej, bo do 17. Czwartego seta rozegrano do 15 i tym razem lepsze okazały się opolanki (15:13). Tym samym cały sparing zakończył się remisem 2:2. – Myślę, że był to dla nas dobry trening przede wszystkim, tym bardziej, że nie mamy jeszcze pełnego składu. Takie granie z innym zespołem na pewno dużo daje naszej drużynie, dlatego, że możemy sprawdzić się w różnych elementach – nie tylko treningowych, ale już w sytuacjach meczowych. Będzie trochę materiału do analizy. Jest sobota, jesteśmy po całym tygodniu ciężkiej pracy. Myślę, że to było fajne zakończenie dobrego treningowego tygodnia – podsumowała sparingi na łamach mediów społecznościowych UNI Opole Katarzyna Zaroślińska-Król.

W kolejnym tygodniu opolanki czekają sparingi z OnlyBio Pałacem Bydgoszcz. 15 i 16 września zespoły zmierzą się ze sobą w Opolu. – W przyszłym tygodniu myślę, że zagramy i pokażemy dużo lepszą siatkówkę, bo już będziemy bardziej wypoczęte. Kolejne sparingi odbędą się u nas w hali, z zespołem z Bydgoszczy. Serdecznie zapraszamy na nie kibiców – powiedziała Zaroślińska-Król. Pierwsze mecze TAURON Ligi zaplanowano na początek października. Opolanki na wyjeździe zmierzą się z BKS-em, zaś MKS zagra we własnej hali z Radomką.

Energa MKS Kalisz – UNI Opole 2:2
(23:25; 27:25; 25:17; 13:15