Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > TL: Niespodzianka w Łodzi, BKS pokonuje mistrza

TL: Niespodzianka w Łodzi, BKS pokonuje mistrza

Walka mistrza kraju znakomicie otwierającym sezon BKS-em zapowiadała się na bardzo ciekawą konfrontację. Obie drużyny nie zawiodły. BKS poszedł za ciosem i wygrał 3:0 pozostając na pozycji lidera tabeli.

Tym razem również trener Alessandro Chiappini postawił na wariant z Kingą Drabek w roli przyjmującej. By wypełnić brakujące miejsce libero pojawiła się zaś Nikola Krawczyk, młoda juniorka. Co ciekawe po bialskiej stronie duet przyjmujących stanowiła para Paulina Damaske, Martyna Borowczak. Siatkarki ŁKS-u niestety oddawały punkty rywalom po błędach własnych (6:4). Obraz gry łodzianek wyglądał jednak znacznie lepiej niż w meczu z bydgoskim pałacem. Do tego zagrywka Kamili Witkowskiej bardzo pomogła gospodyniom, które po jej asie serwisowym szybko objęły prowadzenie (11:9). Paulina Damaske szybko odpłaciła się rywalkom pięknym za nadobne. Po obu stronach boiska trwało przeciąganie liny. Niestety w ważnym momencie w aut zaatakowała Joanna Pacak (24:24). BKS pomimo kłopotów w zakończeniem seta wygrał, a rywalizacja zakończyła się nieporozumieniem w obronie po łódzkiej stronie (33:31).

BKS pokonał mistrza Polski

Po tak dramatycznej końcówce pierwszej odsłony trener Alessandro Chiappini postawił na duet przyjmujących – Aleksandra Dudek, Julita Piasecka. BKS szedł za ciosem, a Julia Nowicka coraz częściej wybierała Paulinę Damaske do gry w ataku (4:3). Po drugiej stronie Aleksandra Dudek ponownie udowadniała swojemu trenerowi, że warto na nią stawiać. Coraz większe problemy linii przyjęcia BKS-u wymusiły pojawienie się na boisku Regiane Bidias. Łodzianki przywitały swoją byłą przyjmującą skutecznym blokiem (18:12). Fantastyczna pogoń ze strony BKS-u była możliwa między innymi dzięki dobrej pracy w polu zagrywki. Szybki kontratak w wykonaniu Pacak doprowadził do gry na przewagi (23:23). Tym razem to autowe uderzenie Valentiny Diouf zakończyło seta (25:23).

Trener Alessandro Chiappini tym razem rozpoczął seta z Pauliną Zaborowską w roli rozgrywającej. Po drugiej stronie boiska pojawił się duet przyjmujących – Regiane Bidias i Paulina Damaske. Ta druga z przyjmujących złapała pojedynczym blokiem Julitę Piasecką (12:9). Swoje w ataku dokładała także Kertu Laak. Valentina Diouf starała się jeszcze pomóc koleżankom (18:16). Blok na Hryszczuk dał przyjezdnym piłkę meczową, a Regiane Bidias przypieczętowała wynik (19:25).

MVP: Kertu Laak

ŁKS Commercecon Łódź – BKS BOSTIK ZGO Bielsko-Biała 0:3
(31:33, 23:25, 19:25)

ŁKS: Diouf (19), Gryka (14), Piasecka (11),Witkowska (6), Ratzke (2), Campos (1), Maj-Erdwart (libero) oraz Dudek (9), Zaborowska, Hryszczuk, Drabek
BKS: Laak (20), Damaske (16), Pacak (11), Majkowska (8), Nowicka (4), Borowczak (4), Mazur (libero) oraz Bidias (4), Ciesielczyk (1), Stachowicz, Nowak (libero), Abramajtys,