Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > BKS Bostik Bielsko-Biała zwycięzcą X Memoriału Agaty Mróz-Olszewskiej

BKS Bostik Bielsko-Biała zwycięzcą X Memoriału Agaty Mróz-Olszewskiej

W niedzielę w Bielsku-Białej zakończył się  X Memoriał Agaty Mróz-Olszewskiej. W dwudniowym turnieju najlepsze okazały się zawodniczki BKS-u Bostik Bielsko-Biała. W finale podopieczne trenera Bartłomieja Piekarczyka po zaciętym tie-breaku pokonały Grot Budowlanych Łódź.  Na trzecim miejscu uplasował się czeski TJ Ostrava.

W finale X Memoriału Agaty Mróz-Olszewskiej bielszczanki zagrały z Grotem Budowlanymi Łódź. Zwykle mecze pomiędzy tymi zespołami są bardzo zacięte. Tym razem było podobnie. Stawka spotkania (wygrana w Memoriale), ale także cała oprawa wydarzenia i doping kibiców sprawiał, że siatkarki obu ekip walczyły na całego.

Pierwszego seta BKS BOSTIK Bielsko-Biała miał pod pełną kontrolą. Rozpędzonych bielszczanek łodzianki nie były w stanie zatrzymać. W efekcie gospodynie wygrały 25:14. W drugim secie mecz się wyrównał. Świetnie radziła sobie w ataku była siatkarka bialskiego klubu Aleksandra Kazała, dzięki której łodzianki cały czas były w grze. Końcówka należała do przyjezdnych, które cieszyły się z wygranej 25:22. W trzecim secie znów lepiej prezentowały się siatkarki z Bielska-Białej. Dobre bloki, ale przede wszystkim świetna zagrywka, po której łodzianki miały problemy z wyprowadzeniem akcji, sprawiły, że BKS BOSTIK wygrał tę partię 25:17.

Każdy, kto myślał, że to już koniec emocji, musiał być zaskoczony w czwartym secie, w którym do głosu znów doszły podopieczne trenera Macieja Biernata. Mimo walki bielskiemu zespołowi nie udało się odrobić strat i z wygranej cieszyły się siatkarki Budowlanych.

Tie-break od początku szedł po myśli BKS-u. Czteropunktowe prowadzenie udało się uzyskać przy zmianie stron (8:4). To prowadzenie udało się dociągnąć do końca. Wygrana 15:11 pozwoliła bielszczankom wygrać 15:11 seta, 3:2 mecz i cały X Memoriał Agaty Mróz-Olszewskiej.

BKS BOSTIK Bielsko-Biała – Grot Budowlani Łódź  3:2
(25:14, 22:25, 25:17, 21:25, 15:11)

MVP:  Paulina Majkowska (BKS BOSTIK)

BKS BOSTIK: Nowicka, Pierzchała, Majkowska, Damaske, Sobiczewska, Ceasar, Mazur (libero) oraz Borowczak, Chmielewska, Szczepańska-Pogoda.
Grot Budowlani Łódź: Lisiak, Łazowska, Kukulska, Durul, Sobolska-Tarasova, Kazała, Łysiak (libero) oraz Kędziora, Polak, Kąkol, Gawlak

W meczu o 3. miejsce X Memoriału im. Agaty Mróz-Olszewskiej Czeszki z Ostrawy pokonały ukraiński Novator. Ukrainki tylko w dwóch pierwszych setach były w stanie dotrzymać kroku naszym południowym sąsiadkom. Po przegranej drugiej partii powietrze z nich jednak zeszło. Czeszki szybko uzyskały kilka punktów przewagi, co miało decydujące znaczenie. Im dłużej trwał ten set tym mniej ochoty do walki miały Ukrainki. W efekcie Ostrawa wygrała 25:7 i cały mecz 3:0. Tym samym TJ Ostrawa zajęła miejsce trzecie.

Novator Chmielnicki – TJ Ostrawa 0:3
(18:25, 22:25, 7:25)

Novator: Frolowa, Awtorska A., Politańska, Shandra, Diduch, Awtorska O., Pidgurska (libero) oraz Zahrubska (libero), Szczucka, Pywowar, Biliak
TJ Ostrawa: Jedlickova, Kasparova, Dąbrowska, Buvinić, Hadackova, Skrivanova, Jancova (libero) oraz Vytiskova, Fukalova, Chladkova, Jaseckova