Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > BKS BOSTIK Bielsko-Biała udanie rozpoczął turniej Goleniów Cup 2022

BKS BOSTIK Bielsko-Biała udanie rozpoczął turniej Goleniów Cup 2022

fot. Ewa Michalik - Solna Wieliczka

W pierwszym meczu turnieju Goleniów Cup 2022 BKS BOSTIK Bielsko-Biała zagrał z Polskimi Przetworami Pałacem Bydgoszcz. Bielszczanki do tego spotkania przystępowały z nadziejami podtrzymania serii bez straty seta. Bowiem w obu meczach w Wieliczce BKS BOSTIK Bielsko-Biała wygrywał po 3:0.

Początek pierwszej partii był wyrównany, ale już w jego połowie bielska drużyna odskoczyła na kilka punktów. Dobre zawody rozgrywała Paulina Damaske, która w całym pierwszym secie zdobyła aż 6 punktów. Bielszczanki świetnie grały w obronie, nie było dla nich straconych piłek. Przewaga, jaką wypracowały była bardzo wyraźna, jednak przy piłach setowych nagle coś się w tej bielskiej, dobrze działającej maszynie zacięło. Bydgoszczanki poczuły swoją szansę i były o włos od doprowadzenia do remisu. Ostatnia akcja, choć długa, zakończyła się wygraną siatkarek z południa Polski.W drugim secie dominacja BKS BOSTIK Bielsko-Biała była jeszcze bardziej wyraźna. Już od samego początku bielska ekipa wypracowała sobie kilkupunktową przewagę. Pod koniec seta wynosiła już ona 10 punktów (22:12). I wtedy znów zdarzyła się chwila dekoncentracji, którą wykorzystały podopieczne trenera Mirosława Zawieracza. Bydgoszczanki zbliżyły się na cztery punkty, jednak przewaga BKS BOSTIK była już tak duża, że nie były w stanie zrobić nic więcej. Ostatecznie set padł łupem bielszczanek 25:20.

Od początku trzeciego seta trener Bartosz Sufa wypuścił na boisko nowy komplet środkowych. Do gry dołączyły Dominika Pierzchała i Paulina Majkowska. Już na początku po świetnych zagrywkach popularnej „Domi” BKS BOSTIK zbudował kilka punktów przewagi. W połowie seta mecz się wyrównał, ale końcówka należała już do bielszczanek, które wygrały 25:17 i cały mecz 3:0.

Drużyna z Bielska-Białej imponowała w obronie i zagrywce (w całym meczu 9 asów) oraz dobrze zagrała w bloku (8 punktów). W sobotnim meczu BKS BOSTIK Bielsko-Biała w ramach Goleniów Cup 2022 miał zmierzyć się z zespołem SSC Palmberg Schwerin. Niestety Niemki nie dojechały do Goleniowa. Decyzją organizatorów wszystkie mecze z udziałem niemieckiej ekipy zostały odwołane. Bielszczanki mają więc jutro wolne. Na boisko wrócą w niedzielę, a ich rywalem będzie Energa MKS Kalisz.

MVP: Paulina Damaske

BKS BOSTIK Bielsko-Biała – Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz 3:0
(25:23, 25:20, 25:17)

Składy zespołów:
BKS: Nowicka, Ceasar, Janiuk, Abramajtys, Damaske, Szczepańska-Pogoda, Nowak (libero) oraz Sobiczewska, Chmielewska, Borowczak, Pierzchała, Majkowska
Pałac: Łyszkiewicz, Bałdyga, Szucs, Lewandowska, Nowakowska, Różyńska, Witkowska (libero) oraz Żurowska.

źródło: bkssa.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, rozgrywki towarzyskie, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-09-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę