Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > BKS BOSTIK Bielsko-Biała udanie rozpoczął turniej Goleniów Cup 2022

BKS BOSTIK Bielsko-Biała udanie rozpoczął turniej Goleniów Cup 2022

W pierwszym meczu turnieju Goleniów Cup 2022 BKS BOSTIK Bielsko-Biała zagrał z Polskimi Przetworami Pałacem Bydgoszcz. Bielszczanki do tego spotkania przystępowały z nadziejami podtrzymania serii bez straty seta. Bowiem w obu meczach w Wieliczce BKS BOSTIK Bielsko-Biała wygrywał po 3:0.

Początek pierwszej partii był wyrównany, ale już w jego połowie bielska drużyna odskoczyła na kilka punktów. Dobre zawody rozgrywała Paulina Damaske, która w całym pierwszym secie zdobyła aż 6 punktów. Bielszczanki świetnie grały w obronie, nie było dla nich straconych piłek. Przewaga, jaką wypracowały była bardzo wyraźna, jednak przy piłach setowych nagle coś się w tej bielskiej, dobrze działającej maszynie zacięło. Bydgoszczanki poczuły swoją szansę i były o włos od doprowadzenia do remisu. Ostatnia akcja, choć długa, zakończyła się wygraną siatkarek z południa Polski.

W drugim secie dominacja BKS BOSTIK Bielsko-Biała była jeszcze bardziej wyraźna. Już od samego początku bielska ekipa wypracowała sobie kilkupunktową przewagę. Pod koniec seta wynosiła już ona 10 punktów (22:12). I wtedy znów zdarzyła się chwila dekoncentracji, którą wykorzystały podopieczne trenera Mirosława Zawieracza. Bydgoszczanki zbliżyły się na cztery punkty, jednak przewaga BKS BOSTIK była już tak duża, że nie były w stanie zrobić nic więcej. Ostatecznie set padł łupem bielszczanek 25:20.

Od początku trzeciego seta trener Bartosz Sufa wypuścił na boisko nowy komplet środkowych. Do gry dołączyły Dominika Pierzchała i Paulina Majkowska. Już na początku po świetnych zagrywkach popularnej „Domi” BKS BOSTIK zbudował kilka punktów przewagi. W połowie seta mecz się wyrównał, ale końcówka należała już do bielszczanek, które wygrały 25:17 i cały mecz 3:0.

Drużyna z Bielska-Białej imponowała w obronie i zagrywce (w całym meczu 9 asów) oraz dobrze zagrała w bloku (8 punktów). W sobotnim meczu BKS BOSTIK Bielsko-Biała w ramach Goleniów Cup 2022 miał zmierzyć się z zespołem SSC Palmberg Schwerin. Niestety Niemki nie dojechały do Goleniowa. Decyzją organizatorów wszystkie mecze z udziałem niemieckiej ekipy zostały odwołane. Bielszczanki mają więc jutro wolne. Na boisko wrócą w niedzielę, a ich rywalem będzie Energa MKS Kalisz.

MVP: Paulina Damaske

BKS BOSTIK Bielsko-Biała – Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz 3:0
(25:23, 25:20, 25:17)

BKS: Nowicka, Ceasar, Janiuk, Abramajtys, Damaske, Szczepańska-Pogoda, Nowak (libero) oraz Sobiczewska, Chmielewska, Borowczak, Pierzchała, Majkowska
Pałac: Łyszkiewicz, Bałdyga, Szucs, Lewandowska, Nowakowska, Różyńska, Witkowska (libero) oraz Żurowska.

źródło: bkssa.pl