Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > BKS Bielsko-Biała wygrał turniej o „Solną Piłkę”

BKS Bielsko-Biała wygrał turniej o „Solną Piłkę”

Zespół BKS-u Bostik Bielsko-Biała po wygranej w finale z pierwszoligową Stalą Mielec 3:0 zajął pierwsze miejsce w rozgrywanym w Wieliczce turnieju o „Solną Piłkę”. Trzecie miejsce zajął beniaminek TAURON Ligi – Roleski Tarnów. Podopieczne trenera Marcina Wojtowicza wygrały w sobotnim spotkaniu z gospodyniami w trzech setach.

Sobotnie spotkanie o trzecie miejsce w turnieju o „Solną Piłkę” rozpoczęło się od zdecydowanej przewagi tarnowianek. Roleski Grupa Azoty przeważał nad zespołem z Wieliczki w każdym elemencie, prowadził wysoko i wygrał dość gładko do 14. Również w drugiej partii tarnowianki miały sporą przewagę i rozstrzygnęły ją na swoją korzyść pokonując rywala do 18.

Najwięcej emocji i wyrównanej gry było w secie trzecim. Wprawdzie podopieczne trenera Marcina Wojtowicza również niemal cały czas prowadziły, to ich przewaga była niewielka. W końcówce wieliczanki dogoniły rywala, doprowadzając do remisu 24:24, jednak w kolejnych dwóch akcjach musiały już uznać wyższość beniaminka ekstraklasy, który tym samym zajął trzecie miejsce w turnieju.

W finale Turnieju o „Solną Piłkę” BKS BOSTIK Bielsko-Biała zmierzył się z ITA TOOLS Stalą Mielec. Warto zauważyć, że w drużynie z Mielca występuje kilka siatkarek z ekstraklasową przeszłością, jak choćby doskonale znana w Bielsku-Białej Emilia Mucha, która jeszcze kilka lat temu reprezentowała bialski klub. Nic więc dziwnego, że BKS BOSTIK Bielsko-Biała spodziewał się trudnej przeprawy, tym bardziej, że bielszczanki dopiero małymi kroczkami wchodzą w rytm meczowy.

W sobotnim spotkaniu trener Bartosz Sufa, zastępujący Bartłomieja Piekarczyka, który wraz z reprezentacją Polski przebywa na mistrzostwach świata, wystawił zupełnie inny zespół niż w piątkowym półfinale. Jedyną siatkarką, która pozostała w wyjściowym składzie była Paulina Damaske.

Pierwsza partia, dość nieoczekiwanie, nie przyniosła wielu emocji. Bielski zespół szybko objął prowadzenie, w środkowej części seta zdobył kilkupunktową przewagę, którą powiększył jeszcze pod koniec premierowej odsłony. Świetnie w czerwono-żółtą-zieloną drużynę wkomponowała się T’ara Ceasar, która w każdym secie zdobywała kilka punktów, będąc na koniec najlepiej punktującą siatkarką BKS BOSTIK Bielsko-Biała. Bardzo dobrze grała również Weronika Sobiczewska i na środku siatki Dominika Pierzchała.

Drugi set był niemal bliźniaczy z pierwszym. Znów kluczowa okazała się środkowa część seta, w której bielszczanki wyszły na prowadzenie 16:10. Co prawda w końcówce nieco lepiej zagrał zespół z Mielca, który odrobił część strat, ale nie był już w stanie dogonić BKS BOSTIK Bielsko-Biała, który wygrał 25:21. Trzecia odsłona meczu okazała się ostatnią, chociaż trzeba przyznać, że byłą najbardziej wyrównana. Bielszczanki prowadziły 8:6 i 16:14, ale w końcówce sytuacja nieco się zmieniła. Mielczanki prowadziły 21:20 i miały szansę na wygranie seta. Więcej zimnej krwi zachowały jednak siatkarki z Bielska-Białej, które wygrały 26:24 i cały mecz 3:0. Wygrana oznaczała również zwycięstwo w całym Turnieju o „Solną Piłkę”.