Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > BKS Bielsko-Biała przedłużył kontrakt z kolejną wychowanką

BKS Bielsko-Biała przedłużył kontrakt z kolejną wychowanką

fot. BKS Bielsko-Biała

Magdalena Janiuk jest kolejną, po Kindze Drabek, wychowanką bialskiej Stali, która będzie kontynuować swoją karierę w BKS BOSTIK Bielsko-Biała. To wyraźny sygnał, że bialski klub stawia na utalentowane zawodniczki z regionu. – Swoją ciężką pracą i determinacją pokazała, że warto na nią stawiać i wywalczyła sobie miejsce w pierwszym składzie. Dla mnie była mocnym zaskoczeniem szczególnie jej opanowanie w trudnych momentach, gdy kończyła ważne piłki. Bardzo się cieszę, że nami zostaje i wierzę w to że jeszcze nie raz nas zaskoczy – ocenił środkową Bartłomiej Piekarczyk.

Magdalena Janiuk długo musiała czekać na debiut w najwyższej klasie rozgrywkowej. Choć zawodniczką bialskiego klubu była już w latach 2009-2011 to wówczas udało jej się zadebiutować „jedynie” w Lidze Mistrzyń w spotkaniu z Dinamem Bukareszt. Debiut w najwyższej lidze został zrealizowany dopiero w ostatnim sezonie, ale za to był najlepszy z możliwych – bielszczanki sprawiły sensację pokonując na wyjeździe faworyzowany ŁKS Commececon Łódź 3:0, a środkowa zdobyła wówczas statuetkę MVP. Co ciekawe w dwóch kolejnych spotkaniach Magdalena Janiuk również była wybierana najlepszą siatkarką meczu. Do tych trzech statuetek z rzędu dorzuciła także nagrodę za ostatni mecz rundy zasadniczej z Jokerem Świecie. W swoim debiutanckim sezonie wystąpiła w 20 spotkaniach zdobywając łącznie 158 punktów (100 atakiem, 52 blokiem i 6 zagrywką).Gdy w poprzednim sezonie podpisaliśmy kontrakt z Magda, była to dla nas trochę niewiadoma. Owszem, wyróżniała się w 1. lidze, natomiast nie wiedzieliśmy, jak przełoży się to na granie w wyższej klasie rozgrywkowej. Szybko jednak rozwiała moje wątpliwości i od pierwszych treningów udowadniała swoją wartość. Swoją ciężką pracą i determinacją pokazała, że warto na nią stawiać i wywalczyła sobie miejsce w pierwszym składzie. Dla mnie była mocnym zaskoczeniem szczególnie jej opanowanie w trudnych momentach, gdy kończyła ważne piłki. Bardzo się cieszę, że nami zostaje i wierzę w to że jeszcze nie raz nas zaskoczy – skomentował przedłużenie kontraktu z Magdaleną Janiuk Bartłomiej Piekarczyk, trener BKS-u BOSTIK Bielsko-Biała.

Zobacz również:
Karuzela transferowa TAURON ligi

źródło: bkssa.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-04-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę