Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > TL: Bydgoszczanki nie dały rady zatrzymać BKS-u – siódme zwycięstwo bielszczanek

TL: Bydgoszczanki nie dały rady zatrzymać BKS-u – siódme zwycięstwo bielszczanek

W meczu siódmej kolejki TAURON Ligi KS Pałac Bydgoszcz podejmował siatkarki BKS-u BOSTIK ZGO Bielsko-Biała. Mecz zakończył się w czterech setach, przyjezdne prowadziły już 2:0 gdy bydgoszczanki przedłużyły jeszcze ten mecz. Jednak po krótkiej przerwie siatkarki z Bielska-Białej nie pozostawiły rywalkom złudzeń i zamknęły mecz wygrywając czwartą odsłonę z przewagą trzynastu punktów. Najlepszą zawodniczką wybrana została Paulina Damske.

Dobre otwarcie lidera

Mecz zaczął się od wymiany ciosów, ale przy zagrywce Nikoli Abramajtys bielszczanki ruszyły do ataku. Za sprawą bloku odskoczyły od rywalek na 7:4. Na zagrywce próbowała im odpowiadać Koleta Łyszkiewicz, ale wciąż inicjatywa była po stronie BKS-u. Dopiero dwie kontry Łyszkiewicz spowodowały, że Pałac wrócił do gry (15:15). Nie trwało to długo, bowiem asem serwisowym odpowiedziały przyjezdne, a dzięki blokowi odbudowały one swoje prowadzenie. Po zbiciu ze środka Pauliny Majkowskiej kontrolowały już przebieg premierowej odsłony (22:17). Po akcji Joanny Sikorskiej bydgoszczanki zbliżyły się jeszcze na 20:23, ale czapa w wykonaniu Pauliny Damaske zakończyła rywalizację w tym secie (25:20).

Drugi zaczął się od wymiany ciosów, ale po asie serwisowym Joanny Ciesielczyk to przyjezdne próbowały dojść do głosu (8:6). Na zagrywce odpowiedziała Paulina Zaborowska, ale po kontrze Pauliny Damaske to wciąż BKS był na prowadzeniu. W ekipie znad Brdy pojawiało się coraz więcej błędów, a skuteczna gra Damaske powodowała, że powiększał się dystans dzielący oba zespoły (16:10). Pojedyncze udane zbicia Sikorskiej czy zagrywki Martyny Gorzkiewicz nie poderwały już Pałacu do walki. W końcówce swoje w ataku robiła Martyna Borowczak, a błąd w ataku Dominiki Witowskiej zakończył nierówną walkę w tej części spotkania.

Kosztowna niemoc BKS-u

W trzeciej odsłonie bielszczanki nie zamierzały zwalniać tempa. Trudnymi serwisami popisywała się Abramajtys, a po zbiciu Borowczak przyjezdne odskoczyły już na 7:3. Tym razem Pałac poderwał się do walki przy serwisie Wiktorii Paluszkiewicz, a blok dał mu remis. Co więcej asa serwisowego dołożyła Wiktoria Makarewicz, a po kontrze Sikorskiej bydgoszczanki same zbudowały sobie solidną nadwyżkę (15:12). BKS miał olbrzymie kłopoty z kończeniem własnych akcji. Nie pomagały mu zmiany w składzie, bo udane zagrania Poli Nowakowskiej i Sikorskiej prowadziły Pałac do przedłużenia spotkania. W końcówce asa serwisowego dołożyła jeszcze Nowakowska, a zbicie ze środka Witowskiej przypieczętowało zwycięstwo bydgoszczanek w tej części spotkania (25:17).

Czwartego seta zaczęły one od serii błędów, a po asie serwisowym Joanny Pacak przyjezdne wysforowały się na prowadzenie 6:2. Swoje w ataku robiła Kertu Laak, a po czapie Majkowskiej BKS kontrolował wynik (10:5). Pałac do walki próbowała poderwać Sikorska, ale Damaske na spółkę z Pacak powiększały przewagę faworytek. Seria punktowa przy zagrywce Julii Nowickiej trwała w najlepsze, a gospodynie były kompletnie bezradne (20:7). Udało im się wyjść z dziesiątki, ale ich dwa błędy przypieczętowały kolejną wygraną BKS-u (25:12).

MVP: Paulina Damaske

KS Pałac Bydgoszcz – BKS BOSTIK ZGO Bielsko-Biała 1:3
(20:25, 16:25, 25:17, 12:25)

Składy zespołów
KS Pałac Bydgoszcz: Bałdyga (2), Nowakowska (12), Sikorska (13), Paluszkiewicz (9), Witkowska (6), Łyszkiewicz (4), Saad (libero) oraz Gorzkiewicz (1), Makarewicz (5)
BKS BOSTIK ZGO Bielsko-Biała: Ciesielczyk (7), Borowczak (9), Stachowicz (2), Abramajtys (4), Majkowska (7), Damaske (16), Mazur (libero) oraz Nowak (libero), Nowicka, Pacak (2), Laak (5), Bidas