Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Biełogorie Biełgorod złożył ofertę Szalpukowi

Biełogorie Biełgorod złożył ofertę Szalpukowi

fot. plusliga.pl

Taras Chtiej, dyrektor sportowy Biełogorie Biełgorod potwierdził, że to właśnie jego klub zainteresowany jest pozyskaniem Artura Szalpuka. Ósmy klub rosyjskiej Superligi w sezonie 2019/2020 złożył ofertę przyjmującemu Skry Bełchatów, ale jest on jednym z kilku zagranicznych zawodników, których może pozyskać Biełogorie.

Wiadomo już, że Artur Szalpuk opuści po tym sezonie PGE Skrę Bełchatów. Od dłuższego czasu trwają dywagację, gdzie trafi przyjmujący bełchatowian, a najpoważniejszą ofertę z PlusLigi ma z Vervy Warszawa. – Na stole są dwie propozycje z ligi rosyjskiej oraz jedna z Serie A. Wszystko wskazuje jednak na to, że Artur będzie grał w Superlidze. Być może niedługo sfinalizujemy rozmowy – przyznał na łamach Przeglądu Sportowego menadżer Jakub Michalak.– W Rosji chodzi o jeden bardzo znany klub z dużymi możliwościami finansowymi i wielkimi aspiracjami sportowymi oraz drugi nieco niżej stojący w sportowej hierarchii. Oczywiście nazw nie podam – mówi  Michalak. Mistrz świata miał także ofertę z VERVY Warszawa, ale ostatecznie rozmowy w stolicy nie zakończyły się szczęśliwym finałem. – VERVA złożyła Arturowi ofertę na miarę swoich aktualnych możliwości, ale nie doszliśmy do porozumienia – tłumaczy Michalak.

Jak się okazuje jednym z klubów zainteresowanych poważnie Szalpukiem jest Biełogorie Biełgorod. Potwierdził to dyrektor sportowy klubu, Taras Chtiej. Biełogoria na przyjęciu ma już Antona Semyszewa oraz Pawła Tietiuchina. Taras Chtiej zanzaczył jednak, że Szalpuk jest jednym z kilku zawodników zagranicznych, którymi Biełogorie jest zainteresowane na tę pozycję.

Na złożenie podpisu pod umową w Superlidze wciąż czeka Maciej Muzaj. Ważą się losy, czy trafi do Uralu Ufa, czy do mistrza Rosji z poprzedniego sezonu Kuzbassu Kemerowo. – Wszystko w Ufie mamy dogadane, ale w Rosji szaleje koronawirus i sport zszedł na drugi plan. Zgodę na kontrakt Maćka musi podpisać mer Ufy, bo to miasto gwarantuje pieniądze na działalność klubu – tłumaczy Bolesław Grzyb reprezentujący interesy atakującego, który w poprzednim sezonie był najlepiej punktującym zawodnikiem Superligi w barwach Gazpromu-Jugry Surgut.

źródło: inf. własna, Przegląd Sportowy, sport.business-gazeta.ru

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-05-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę