Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > inne > Białoruscy siatkarze odmawiają gry w reprezentacji

Białoruscy siatkarze odmawiają gry w reprezentacji

fot. Klaudia Piwowarczyk

W miastach Białorusi trwają masowe protesty przeciwko wynikom wyborów prezydenckich i przemocy ze strony sił bezpieczeństwa. Dzień wcześniej w centrum Mińska odbył się największy w historii współczesnego kraju wiec protestacyjny. Siatkarze reprezentacji Białorusi dołączyli dziś w szeregi protestujących.

Artur Udrys na swoim Instagramie powiedział, że „obserwując bezprecedensowe brutalne akty przemocy w kraju i rażące naruszenia praw człowieka”, on i kilku innych graczy odmawia gry w reprezentacji Białorusi na arenie międzynarodowej.Udrys i jego koledzy z drużyny odmawiają gry, dopóki nie zostaną spełnione następujące wymagania: 1. Rezygnacja Łukaszenki; 2. Prowadzenie lustracji we wszystkich organach władzy i sądownictwie; 3. Rozpad OMON, jako struktury zdyskredytowanej wobec ludzi; 4. Zwolnienie więźniów politycznych zatrzymanych w związku z wyborami i wszystkich przetrzymywanych na pokojowych zgromadzeniach.

List podpisali Andriej Radiuk, Wiaczesław Szmat i Siergiej Antanowicz. Wszyscy grali w reprezentacji Białorusi na mistrzostwach Europy w zeszłym roku. – Dopóki panuje chaos ze strony sił bezpieczeństwa, nie jestem gotowy do reprezentowania interesów tego państwa. Kilku członków reprezentacji jest ze mną solidarnych. Z różnych powodów nie wszyscy. Nikogo nie winię. Ale nie mogę po cichu oglądać tych okrucieństw i bezkarności –  dodał Udrys.

Również inni białoruscy sportowcy wypowiadają się w tej kwestii. Swoje oświadczenia wydały już między innymi Daria Domraczewa (biathlon), Wiktoria Azarenka (tenis) oraz Iłla Szkuryn (piłka nożna). Ten ostatni. podobnie jak siatkarze, odmówił reprezentowania Białorusi, dopóki przy władzy pozostaje Łukaszenka.

 

 

źródło: inf. własna, sport.business-gazeta.ru

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, inne, siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-08-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved