Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > CEV K: Łodzianki w półfinale, wygrały z Beziers VB 3:2

CEV K: Łodzianki w półfinale, wygrały z Beziers VB 3:2

W rewanżowym meczu Pucharu CEV ekipa Budowalnych Łódź wygrała dwa pierwsze sety z Beziers VB i zapewniła sobie awans do 1/2 rozgrywek. Od trzeciej odsłony meczu w zespole z Łodzi pojawiły się siatkarki spoza pierwszej szóstki. Fakt ten wykorzystały gospodynie, które rozstrzygnęły na swoją korzyść kolejne dwa sety i doprowadziły do remisu. W secie prawdy lepsze były łodzianki.

Pod kontrolą Budowlanych

W spotkanie lepiej weszły przyjezdne. Po kolejnym udanym ataku Any Bjelicy łodzianki prowadziły 7:4. Za sprawą celnych ataków Claire Hoffman gospodynie szybko wyrównały wynik (7:7). W kolejnych akcjach trwała zacięta, choć niepozbawiona błędów gra. Na nieznacznym prowadzeniu utrzymywały się siatkarki z Łodzi. W końcówce łodzianki zaliczyły serię przy zagrywkach Bjelicy, w krótkim czasie obie przerwy wykorzystał szkoleniowiec gospodyń (18:20, 18:22). Dopiero atak po bloku w aut Laury Milos pozwolił zrobić przejście (19:23). Mocny atak Blagojević dał serię piłek setowych przyjezdnym (20:24). Nieudane rozegranie akcji przez gospodynie zakończyło seta.

Bjelica poprowadziła do awansu

Otwarcie seta numer dwa było wyrównane. Na ataki Bjelicy odpowiadała Pilar Marie Victoria Lopez. Dopiero przy zagrywkach Mackenzie May do głosu doszły łodzianki. Przy stanie 7:11 interweniował trener gospodyń. Dobrze funkcjonował łódzki blok a dystans powiększał się. Nie brakowało przedłużonych wymian, ale głównie padały one łupem przyjezdnych. Gdy asa posłała Jelena Blagojević było już 17:10. Mimo starań środkowych gospodyń, dystans pozostawał wyraźny. Nieudane przyjęcie zagrywki Bjelicy sprawiło, że łodzianki miały kolejne piłki setowe. Drugą z nich wykorzystała Blagojević.

Niewykorzystana szansa zmienniczek

Wobec rozstrzygnięcia sytuacji awansu od początku trzeciego seta obaj trenerzy wprowadzili zmiany. Po wyrównanym początku stopniowo do głosu zaczęły dochodzić przyjezdne. Swoje akcje kończyła Weronika Sobiczewska (8:11). Po kontrataku Andrei Mitrović interweniował trener Simondet (9:13). Łodzianki konsekwentnie punktowały. Poderwać do walki gospodynie starała się Milos. Po efektownej serii przy zagrywkach Victorii Lopez gospodynie zniwelowały straty. Gdy przechodzącą piłkę skończyła Taylor Fricano, interweniował trener Biernat (17:18). W dalszej fazie seta trwała wyrównana walka. W końcówce uaktywnił się blok gospodyń (22:21). Autowy atak Kukulskiej i celne zagranie Sereny Gray dały ostatnie punkty podopiecznym trenera Simondeta.

Gospodynie przejęły inicjatywę

W czwartym secie gospodynie poszły za ciosem. Celnie zagrywały, wykorzystywały kolejne piłki na siatce i prowadziły 6:3. W kolejnych akcjach przyjezdne miały problem ze skończeniem swoich akcji. Po drugiej stronie ręki nie wstrzymywała Fricano (12:8). Swoje akcje kończyła Milos a gdy dołożyła asa było już 16:11. W kolejnej akcji kontratak skończyła Victoria Lopez i o czas poprosił trener Biernat. Ze zmiennym szczęściem atakowała Sobiczewska. Przy zagrywkach Różyńskiej łodzianki rzuciły się do odrabiania strat. Po kontrataku Mitrović interweniował trener Simondet (22:19). Decydujące akcje potoczyły się już po myśli gospodyń. Mocne ataki Fricano i Victorii Lopez postawiły kropkę nad i.

Tie-break pod dyktando przyjezdnych

Z nową energią w tie-breaka weszły przyjezdne, które po ataku Sobiczewskiej prowadziły 4:1. Po czasie dla trenera Simondeta gospodynie zmniejszyły dystans (3:5, 6:6). Sygnał do zmiany stron dał blok Budowlanych (6:8). W kolejnych akcjach to łodzianki były skuteczniejsze. Gdy kontratak wykorzystała Sobiczewska, o ostatnią przerwę poprosił trener Beziers (7:11). Raz za razem punktowała Mitrović. Przez własne błędy przyjezdne nie były w stanie zamknąć spotkania. Dopiero po czasie dla trenera Biernata punkt na wagę zwycięstwa w spotkaniu zdobyła Sobiczewska.

MVP: Ewelina Wilińska

Beziers VB (FRA) – Budowlani Łódź (POL) 2:3
(21:25, 16:25, 25:23, 25:20, 11:15)

Beziers: Fricano (13), Powell (1), Ogoms (4), Gray (14), Victoria Lopez (17), Hoffman (9), Bernards (libero) oraz Bouzinac (1), Lohman (4), Milos (15) Agnese (libero)
Budowlani: Wilińska (1), Lisiak (5), Bjelica (15), Różyńska (5), May (6), Blagojewvic (16), Łysiak (libero) oraz Pol (5), Kukulska, Łazowska (1), Sobiczewska (14), Mitrovic (9)