Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > LM M: Bez niespodzianki w Trydencie, Itas ostatnim półfinalistą

LM M: Bez niespodzianki w Trydencie, Itas ostatnim półfinalistą

Żadnych szans w ćwierćfinałowej rywalizacji Ligi Mistrzów nie dali ekipie Berlin Recycling Volleys siatkarze Itasu Trentino. Po raz drugi pokonali niemiecki zespół bez straty seta i tym samym uzupełnili grono czterech najlepszych drużyn tegorocznych rozgrywek.

Dobry początek miejscowych

Początek spotkania był wyrównany. Do stanu 9:8 siatkarze z Berlina, choć minimalnie z przodu byli gospodarze, dotrzymywali kroku rywalom. Ci zaczęli im jednak uciekać i niebawem mieli trzy oczka przewagi (11:8). Chwilę potem zaczęła ona jeszcze wzrastać i w efekcie, w końcówce seta,  prowadzenie podopiecznych Fabio Soliego było już sześciopunktowe 21:15. Pewnie domknęli oni seta, wygrywając 25:19.

Set i awans pod pełną kontrolą

W drugiej partii od pierwszych piłek inicjatywa leżała po stronie gospodarzy, którzy szybko wyraźnie rywalom odskoczyli (8:3). Po chwili zaś ich przewaga była już miażdżąca, bowiem wygrywali aż 12:4. Nic nie wskazywało na to, że los tego seta może się jeszcze odmienić. Światełko nadziei wstąpiło w zawodników Berlin Recycling Volleys przy wyniku 18:12, kiedy zdołali zniwelować stratę do trzech oczek, ale nie wybiło to z rytmu Itasu, który za moment opanował sytuację (22:16). Ostatecznie włoski zespół wygrał tę odsłonę 25:20 i mógł świętować awans do półfinału Champions League.

Kropka nad i

W trzecim secie początkowo walka toczyła się cios za cios, ale po chwili na czoło zaczęli wysuwać się miejscowi, którzy wyszli na prowadzenie 12:9. Nie zraziło to jednak gości, którzy zaczęli odrabiać straty i doprowadzili do remisu po 15. Na więcej jednak w tym meczu nie było ich już stać. Trzy kolejne skuteczne akcji ekipy z Trydentu sprawiły, że spotkanie nieuchronnie zbliżało się ku końcowi (18:15). Trzypunktowa przewaga gospodarzy utrzymała się już do końca seta (25:22).

Itas Trentino – Berlin Recycling Volleys 3:0
(25:19, 25:20, 25:22)

Itas: Kozamernik (3), Michieletto (9), Sbertoli (1), Rychlicki (10), Lavia (4), Podrascanin (3), Laurenzano (libero) oraz Nelli (6), D’Heer (1), Cavuto (4), Berger (1), Magalini (4), Acquarone (2), Pace (libero)
BR Volleys: Taht (4), Tammema (3), Tillie, Schott (3), Sotola (9), Krick (7), Tsuiki (libero) oraz Mote (1), Malescha (8), Kessel (4), Stalekar (3), Dervisaj (1), Kowalski (libero)