Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > TL: Bez niespodzianki – Rysice z kompletem punktów w Łodzi

TL: Bez niespodzianki – Rysice z kompletem punktów w Łodzi

Koniec fazy zasadniczej TAURON Ligi w sezonie 2023/2024 zbliża się wielkimi krokami. W 18. kolejce rozgrywek Grot Budowlani Łódź podjęli przed swoją publicznością PGE Rysice Rzeszów. Spotkanie od początku było bardzo zacięte i wyrównane. Ostatecznie do jego rozstrzygnięcia potrzeba było czterech setów. Po ich zakończeniu ze zwycięstwa i trzech, cennych punktów mogły cieszyć się  rzeszowianki. Koloru starciu nadał powrót Jeleny Blagojević. Legendarna Serbka postanowiła dokończyć sezon w barwach łódzkiego zespołu.

CIERPLIWOŚĆ I RÓŻNICA W ATAKU

PGE Rysice pojawiły się w Łodzi bez przeziębionej Ann Kalandadze. Tym większe znaczenie w tym meczu miała zagrywka. Mecz otworzył błąd w przyjęciu Małgorzaty Lisiak. To właśnie dobra praca w polu serwisowym zaczęła przechylać szalę w stronę gospodyń. Po asie serwisowym Wilińskiej (10:7) trener Stephane Antiga poprosił o pierwszą przerwę. Rzeszowianki bardzo walczyły w obronie i to pomogło im odrobić straty (15:15). Asem w rękawie drużyny z Rzeszowa okazała się podwójna zmiana. Świetne wybory Makarowskiej-Kulej i spryt atakujących pozwoliły Rysicom  pewnie dograć seta do końca. Amanda Coneo zakończyła go kiwką na opadający blok (19:25).

WIĘCEJ SPOKOJU

Odpowiadając na kłopoty trener Maciej Biernat postanowił wyjść na drugiego seta z duetem przyjmujących – Mackenzie May, JelenaBlagojević. Obecność Serbki wyraźnie uspokoiła zespół, który po skutecznej kontrze Bjelicy odrobił stratę (10:10). Chaos po rzeszowskiej stronie miała uratować Gabriela Makarowska-Kulej. Na tym etapie seta ponownie zaczęło się przeciąganie liny. Mocniej złapała ją Wilińska, która doprowadziła do ruiny rzeszowskie przyjęcie. Żadna ze zmian przeprowadzonych przez trenera Antigę nie dała oczekiwanego efektu. Seta zakończył efektowny blok na Julii De Pauli (25:20).

NIEUDANA POGOŃ ZA RYSICAMI

Rzeszowianki rozpoczęły trzecią partię wyraźnie poirytowane. Dawały temu upust w polu zagrywki (6:11). Łodzianki jednak nie dały się złapać na długo. Oba zespoły bardzo dużo kiwały. Spryt Amandy Coneo bardzo pomagał przyjezdnym (14:17). Gospodynie rzuciły się jednak w pogoń. Jej skuteczność uniemożliwiła jednak bardzo dobra praca zespołu z Rzeszowa na siatce. Trzeciego seta również zakończyła Amanda Coneo (22:25).

RYSICE WRZUCIŁY WYŻSZY BIEG

Maciej Biernat przeprowadził dłuższą rozmowę z zespołem po trzecim secie. Dała ona efekt, bo widać było że gospodynie wyszły na czwartą partię bardzo zmotywowane. Ponowne problemy w przyjęciu znowu postawiły je jednak w pozycji tych, które gonią. Do remisu doprowadziła dopiero udana kontra w wykonaniu Any Bjelicy (16:16). Rysice wygrywały cierpliwością i większą skutecznością w ataku. Mecz skutecznym uderzeniem zakończyła Gabriela Orvosova (20:25).

MVP: Gabriela Orvosova

Grot Budowlani Łódź – PGE Rysice Rzeszów 1:3
(19:25, 25:20, 22:25, 20:25)

Budowlani: Bjelica (19), May (17), Różyńska (10), Lisiak (6), Wilińska (3), Mitrović (10), Łysiak (libero) oraz Blagojević (12), Kukulska, Łazowska, Sobiczewska
Rysice: Orvosova (25), Coneo (23), Szlagowska (17), Centka (7), Jurczyk (5), Wenerska, Szczygłowska (libero) oraz Kowalska (2), Obiała (1), De Paula, Makarowska-Kulej,