Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > Bethania De la Cruz: Każdy zauważył nasz postęp

Bethania De la Cruz: Każdy zauważył nasz postęp

fot. norceca.net

Bethania De la Cruz to jedna z największych gwiazd reprezentacji Dominikany, z którą zakwalifikowała się do igrzysk olimpijskich w Tokio. – Jedziemy do Tokio z celem walki o medal – to nasze marzenie. Co prawda teraz odsunęło się w czasie, ale nadal istnieje – zapowiedziała doświadczona siatkarska.

Od wielu lat Bethania De La Cruz stanowi o sile Dominikany. Doświadczona zawodniczka zajęła ze swoją kadrą 5. miejsce na igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro, a także zloty medal igrzysk panamerykańskich w 2019 roku. Na tym jednak nie zamierza poprzestać. – Myślę, że na przestrzeni ostatnich lat pokazałyśmy światu, jaki zrobiłyśmy postęp. Grałyśmy naprawdę dobrze przeciwko najlepszym zespołom na świecie i chociaż nie wygrywałyśmy spotkań, to nasze występy miały sporo pozytywów – oceniła Bethania De La Cruz. Jej reprezentacja wywalczyła olimpijską przepustkę i liczy na to, że z dobrej strony pokaże się w Tokio. – Jedziemy do Tokio z celem walki o medal – to nasze marzenie. Co prawda teraz odsunęło się w czasie, ale nadal istnieje – zapowiedziała De la Cruz.

Bethania De La Cruz z pewnością jest jedną z liderek kadry Dominikany, którą od 2008 roku prowadzi Marcos Kwiek. Bez wątpienia miał on spory wpływ na postęp reprezentacji. – Moim zdaniem każdy zauważył nasz postęp. Najważniejszą rzeczą, którą nam uświadomił trener jest to, że musimy popełniać mniejszą liczbę błędów jeśli chcemy nawiązać wyrównaną rywalizację z najlepszymi zespołami – chwaliła swojego selekcjonera De la Cruz. Czy gwiazda dominikańskiej siatkówki poprowadzi swój zespół do historycznego wyniku w 2021 roku?

źródło: fivb.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Igrzyska Olimpijskie

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-05-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2024 Strefa Siatkówki All rights reserved