Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Siatkarska Liga Narodów > Bernardo Rezende odkrył karty. Czy Wallace zagra w kadrze?

Bernardo Rezende odkrył karty. Czy Wallace zagra w kadrze?

fot. PressFocus

Bernardo Rezende odkrył karty przed Ligą Narodów. W szerokim składzie reprezentacji Brazylii znaleźli się doświadczeni gracze. Nie zabrakło też nazwisk znanych z gry w PlusLidze. Dla „canarinhos” Liga Narodów będzie tylko uwerturą przed igrzyskami olimpijskimi w Paryżu.  

Wielkimi krokami zbliża się sezon olimpijski. W nim pewni gry w igrzyskach w Paryżu są Brazylijczycy, na ławkę trenerską których powrócił legendarny Bernardo Rezende. Twórca największych sukcesów „canarinhos” powołał właśnie skład na Ligę Narodów. Znaleźli się w nim w dużej mierze doświadczeni zawodnicy, których celem będzie medal w Paryżu.

 

Praca wre

Część powołanych zawodników rozpoczęła już pracę w ośrodku przygotowań w Saquaremie. Wśród nich są między innymi: Brasília, Felipe Roque, Arthur Bento, Daniel Muniz, Paulo, Isac, Judson, Lucão, Otávio, Alê i Maique. Pozostali zawodnicy dołączą do kadry w późniejszym terminie, po zakończeniu rozgrywek zarówno w Brazylii, jak i w Europie. Co ciekawe, na liście powołanych znalazł się Wallace da Souza, który jednak miał odmówić trenerowi Rezende. Nie wiadomo czy będzie brany pod uwagę w kontekście ewentualnego wyjazdu do Paryża. Pewne jest za to, że na razie nie ma go na treningach w Saquaremie, choć już pracują jego koledzy z Sady Cruzeiro, która na etapie ćwierćfinałów zakończyła rozgrywki brazylijskiej Superligi.

 

Plusligowe akcenty

Wśród wybranków Bernardo Rezende znaleźli się zawodnicy, którzy od lat stanowią trzon reprezentacji Brazylii, ale nie zabrakło także graczy, którzy w minionym sezonie występowali w PlusLidze. Mowa o atakującym Indykpolu AZS Olsztyn, Alanie Souzie oraz libero Bogdanki LUK Lublin – Thalesie Hossie. Na liście znaleźli się również Henrique Honorato oraz Chizoba Neves, którzy w przyszłym sezonie mają grać na polskich parkietach.

Zmagania w tegorocznej edycji Ligi Narodów Brazylijczycy zaczną w Rio de Janeiro. Drugi z turniejów rozegrają w Japonii. Tam też zmierzą się z biało-czerwonymi, a fazę interkontynentalną zakończą na Filipinach. Turniej finałowy z udziałem ośmiu najlepszych zespołów zostanie zorganizowany w Łodzi w dniach 27-30 czerwca.

 

Kadra reprezentacji Brazylii na Ligę Narodów:

Rozgrywający: Bruno Rezende, Fernando Kreling, Matheus Brasilia, Rhendrick, Thiaguinho
Atakujący: Alan Souza, Darlan Souza, Felipe Roque, Chizoba Neves, Aboubacar Drame Neto, Wallace da Souza
Przyjmujący: Ricardo Lucarelli, Yoandy Leal, Henrique Honorato, Victor Cardoso, Adriano Xavier, Arthur Bento, Lukas Bergman, Mauricio Borges, Paulo Vinicios
Środkowi: Flavio Gualberto, Isaac Santos, Judson, Lucas Saatkamp, Matheus Pinta, Otavio Pinto
Libero: Alexandre Elias, Maique, Thales Hoss

 

Zobacz również:
Mendez dokonał wyboru. Nie zabrakło nazwisk znanych z PlusLigi

źródło: webvoleicom.br

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Siatkarska Liga Narodów

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2024-04-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2024 Strefa Siatkówki All rights reserved